Kam s dětmi v Brně

Kam s dětmi v Brně

Brno je naše druhé největší město. Samozřejmě se tímto městem neustále chlubíme, vždyť je to ta nejoblíbenější moravská metropole. Do tohoto města se každým rokem stěhují studenti, kteří chtějí dostat své dosavadní vzdělání na opět vyšší úroveň. Kromě toho se sem stěhují i mnozí lidé kvůli tomu, že se zde neustále něco děje, tudíž se v tomto městě nikdy nenudíme. Pokud i vás lákají krásy Brna, rozhodně byste sem měli zajet aspoň na víkend. A pokud byste s sebou vzali děti, poradíme vám, kam s nimi vyrazit.

V Brně se toho dá dělat skutečně hodně. Neustále se zde konají různé výstavy nebo hudební festivaly, ale to děti přímo neláká. Abyste se dětem zavděčili, musíte je vzít tam, kde jim bude příjemně, na co budou rády vzpomínat, čím se budou svým kamarádům chlubit.

Mnozí rodiče jsou už často bez energie a bez nápadů, proto vám přinášíme pár tipů, kam s nimi vyrazit.

• Brněnská zoologická zahrada

Které dítě by nemilovalo zoologickou zahradu? Je to atrakce, kterou můžete navštívit po celý rok, což si málokterý rodič uvědomuje. Pokud se chcete vyhnout frontám u pokladen a frontám u jídla, měli byste se vydat do brněnské zoologické zahrady během podzimu a zimy, když vám bude přát počasí. Budete mít navíc tu výhodu, že zvířata nebudou unavená ze sluníčka, ale budou řádit, jako kdyby vůbec nebyla v kleci.

Nicméně i v létě má zdejší zahrada své kouzlo. Děti však procházku mezi zvířaty, které běžně v přírodě nevidí, ocení v jakémkoliv ročním období.

• Hrad Špilberk

Děti mimochodem oceňují i to, když se s nimi vydáte na nějaký hrad nebo zámek. Chtějí se cítit jako princezny, princové a princátka z pohádek, které ustavičně vidí na televizních obrazovkách. V Brně najdete hned dva hrady, které stojí za návštěvu. Jedním je hrad Veveří a druhým je velice oblíbený hrad Špilberk, z něhož budete mít výhled na celé Brno, což bude pro děti taky naprosto neuvěřitelné.