Co navštívit v Brně ze všeho nejdříve, pokud se sem přestěhujete?

Co navštívit v Brně ze všeho nejdříve, pokud se sem přestěhujete?

Stěhování v Brně proběhlo na jedničku a už přemýšlíte nad tím, jaké typické brněnské památky, na které můžete vyrazit ve svém volném čase? I Brno toho má, co nabídnout, stačí se poohlédnout kolem dokola. Vypsali jsme vám však to nejatraktivnější, co byste si ze svého brněnského itineráře měli odškrtnout ze všeho nejdříve.

Až nahoru na Špilberk

Vaše kroky by měly ze všeho nejdříve směřovat nahoru na Špilberk. Hrad tyčící se nad moravskou metropolí patří k nejlákavějším bodům, jaké v Brně najdete. Je v blízkosti centra čili můžete návštěvu zdejších trhů spojit právě s kouzelnou procházkou. 

Hrad Špilberk je postaven z části v barokním a z části v gotickém stylu. Nabízí opravdu působivý, panoramatický výhled na celé město. Vyplatí se zaplatit si průvodce a prozkoumat hrad s tím, kdo o něm ví nejvíce. Někteří průvodci jsou více faktičtí, jiní zase zajímaví, někdy je výklad podaný zase velice vtipně

Nejen s dětmi do brněnské zoologické zahrady

Pokud jste se přestěhovali také s dětmi, za zvážení stojí brněnská zoologická zahrada. Najdete ji jen kousek od centra, dokonce k němu jezdí také městská hromadná doprava čili se sem dostanete za chvíli. Vstupné není nijak závratné, v zimě dokonce o něco menší. Tím nejatraktivnějším zvířetem jsou zdejší medvědi, kterým se dopřála také velká expozice. 

Zoo Brno ale patří k velmi milým zahradám, kam se můžete vydat nejen s dětmi, ale také vašimi partnery nebo partnerkami. Taková procházka v trochu jiném prostředí není vůbec na škodu.

Za dávnými časy do vily Tugendhat

Pokud vás zajímá historie, konkrétně nyní třeba první republika, můžete se jí dostat trochu pod kůži a navštívit zdejší vilu Tugendhat. I když se jedná o poměrně „staré” architektonické dílo, je dodnes velmi moderní. Nenajdete ji přímo v centru a pokud se budete chtít dostat dovnitř, budete muset si i rezervovat.