Brněnské podzemí

Brněnské podzemí je výjimečným fenoménem

V České Republice není mnoho měst, která by se mohla pochlubit tak rozsáhlou sítí podzemních chodeb, štol, tunelů, sklepů a chodeb jako Brno. Brněnské podzemí bylo krok po kroku zpřístupňováno od roku 2010, kdy byl otevřen Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí propojen s rekonstruovanými sklepy Nové radnice.

Sklepení domu mincmistrů

Toto sklepení bylo objeveno při průzkumu brněnského podzemí v roce 1999. Od roku 2010 v tomto sklepních komplexu můžete spatřit expozice a instalace připomínající dnes již mrtvé řemeslo ražby mincí v Brně a na Moravě.

Kostnice u svatého Jakuba

Tato jedinečná expozice je veřejnosti přístupna od roku 2012, přičemž objevena byla až v roce 2001. Kostnici můžete navštívit celoročně, od úterý do neděle, vždy od 9.30 do 18 hodin. Prohlídky se konají každých 30 minut.

Labyrint pod Zelným trhem

Podzemní prostory tohoto labyrintu nabízejí návštěvníkům tajuplná zákoutí středověkých chodeb a sklepů. Průvodci provádí tímto labyrintem každých 60 minut.

Exit game pod zemí v labyrintu

Novinkou, kterou si můžete nyní v brněnském labyrintu vyzkoušet, je exit game! Časový limit 90 minut, adrenalin, napětí a temné podzemí. Díky TIC Brno si může Váš tým o 2 – 5 hráčích vyzkoušet exit game v historickém podzemí. Pro zájemce jsou připravené úkoly, při nichž je nezbytná spolupráce celého týmu. Odměnou je zlatý poklad v truhlici. Tuto exit game je možno si vyzkoušet celý týden kromě pondělí. Jedná se také o úžasný dárek, neboť TIC Brno nabízí i prodej voucheru.

Cena exit game v historickém Labyrintu pod Zelným trhem Vás vyjde na 1500 Kč. Což při pěti hráčích v týmu není tak mnoho. Nevyjde Vás to o mnoho víc, než návštěva kina a balíček popcornu. Za to Váš zážitek bude nezapomenutelný!