BRNOPAS

Už máte svůj BRNOPAS?

V České republice máme mnoho měst a míst, které stojí za navštívení. K těm nejoblíbenějším městům patří rozhodně Praha, což je naše největší, nejlidnatější a zároveň i hlavní město. Pokud však znáte Prahu jak své boty, měli byste se vydat do Brna, které má taky své kouzlo. Do Brna jezdí mnoho lidí hlavně za studiem – vždyť je to jedno z našich univerzitních měst. Ale taky se sem jezdí za zábavou. Neustále se zde konají hudební festivaly nebo jiné zajímavé akce, kterých musíme být součástí. Kromě toho je zde mnoho krásných památek, které milují hlavně turisti. Pokud brněnské památky doslova milujete a nikdy jich nemáte dost, měli byste si pořídit takzvaný BRNOPAS.

Co je to BRNOPAS?

Jedná se o jakousi turistickou kartu, v níž je obsažené to nejlepší z Brna. Pokud si BRNOPAS zakoupíte, budete mít Brno skoro zadarmo. S touto turistickou kartou totiž máte v mnohých institucích a zařízeních vstup zdarma, v jiných máte poměrně zajímavou slevu.

Na jaké turistické atrakce se BRNOPAS vztahuje?

BRNOPAS se například vztahuje na hrad Špilberk, kde dostanete u vstupu dvacetiprocentní slevu. Hrad Špilberk je dominantou města Brna a je to taky nejzajímavější turistická atrakce, kam se denně chodí podívat stovky nejen turistů, ale i zdejších občanů. Jedná se o krásnou stavbu, která je plná barokních chodeb. Zde byl taky proslulý žalář, do něhož se taky můžete podívat. Kromě toho se zde pravidelně konají různé zajímavé výstavy, které stojí za zhlédnutí.

V kartě najdete i prohlídku Staré radnice. Obdržíte u vstupu až padesátiprocentní slevu, což znamená, že vstup budete mít za 35 korun, a to se vyplatí! Brněnská Stará radnice je známá díky svým pověstem, které se k ní vážou. Poznejte, která je pravdivý a která je jenom vymyšlená.

Díky kartě budete mít taky vstup zdarma do vily Tugendhat, kde se bude aktuálně natáčet film Skleněný pokoj, patnáctiprocentní slevu získáte i do vily Stiassni, třicet procent vám bude odečteno na pokladně Moravské galerie.