Chováte papouška? Víme, jak by měla být vybavená klec pro okřídleného společníka

Chováte papouška? Víme, jak by měla být vybavená klec pro okřídleného společníka

Patříte k vášnivým chovatelům ptactva? Pak jistě víte, že ptáci musí žít v ptačí kleci nebo venkovní voliéře, která je dostatečně velká, navíc která je plná věcí, jež mají rádi a jež je zabaví. Samozřejmě předtím, než si papouška přinesete domů, je třeba klec pořádně vybavit. Nejdříve ji kupte. Nejlépe uděláte, když sáhnete po stavebnici Aluhobby, z níž si postavíte ideální ptačí obydlí pro svého okřídleného společníka. Hravě spojíte hliníkové profily a další součástky v krásnou voliéru nebo ptačí klícku. Pak přijde na řadu vybavování ptačího obydlí. 

Nabízí se však otázka, jak ptačí obydlí vybavit. Málokterý chovatel ví, jak na to. Proto přinášíme pár tipů a rad, jak na to. Třeba díky našim radám a tipům nezapomenete na nic, co by vás budoucí okřídlený společník ocení. A ti, kteří už papoušky chovají, si tak mohou zkontrolovat, jestli mají jejich miláčci všechno. 

Co by mělo být v každé ptačí kleci

  • Bidýlko je nepostradatelné. Není to jen místo, na němž může pták sedět, ale také je to věc vhodná pro obrušování zobáku nebo drápků. Mimo jiné je to i zdroj minerálních látek. 
  • Misky/napáječky na vody jsou také něco nepostradatelného. Pták také musí pít, proto mu měňte vodu každý den. 
  • Misky na jídlo jsou také nepostradatelné. Doporučujeme dát do ptačí klece dvě misky, a to jednu na krmnou směs, druhou na grit, který je skvělý pro trávení potravy. 
  • Dno ptačí klece musí být také připravené. Vysypte ho ideálně takovým materiálem, který je snadno vyměnitelný a který zároveň ptákovi nijak nevadí. Ideální jsou například dřevěné peletky, bukové štěpky nebo písek se zmiňovaným gritem. 
  • Hračky jsou velice důležité. Pták se musí nějak zabavit, když si s ním zrovna nehrajete. Doporučujeme investovat spíše do přírodních hraček, které jsou z kokosových skořápek nebo třeba z bambusu či listů banánovníku.