Čemu se vyhnout v zimě

Co v zimě rozhodně nenosit

Zima není zrovna nejpohodlnějším ročním obdobím. Musíme se chránit před zimou, a navléknout na sebe tedy několik vrstev oblečení, nicméně stylově lze rozhodně vypadat i v zimě. Některým krokům bychom se při zimním oblékání měli ale vyvarovat. Nevhodné kombinace by nám totiž mohly ve finále nechtěně přidat roky navíc, mohly by také vypadat nevkusně a neesteticky, což tedy rozhodně nechceme!

1. Nesprávné proporce

I když se rozhodnete pro široké či volnější kousky, musí to mít jistou rovnováhu, abyste nevypadala jako strašák. Oblečení, které kombinujete, k sobě musí pasovat střihem, velikostí i barvou. V opačném případě budete vypadat starší.

2. Nesprávné přizpůsobení trendů

Možná vás zklameme, ale pokud něco vidíte na 19 leté modelce, vůbec to nemusí znamenat, že i vy v tom budete vypadat stejně úžasně, jako daná slečna. Buďte opatrná, abyste při nadměrné snaze vypadat moderně a mladistvě, nevypadala nakonec spíše směšně. Oblékáním kousků určeným právě pro mladé slečny můžete naopak velmi snadno zdůraznit svůj o něco vyšší věk.

3. Stále pouze černá

Zimní období rozhodně neznamená, že byste ze svého šatníku měla tahat pouze tmavé a černé kousky. Klidně ze skříně vytáhněte i oranžovou, modrou či červenou. Budete v nich zaručeně vypadat svěžeji a v davu černých kabátů Vás alespoň nebude tak snadné přehlednout.

4. Legíny jako kalhoty

Pokud jste zvyklá nosit legíny namísto klasických kalhot, je pravděpodobné, že vám už někdo řekl, že se dopouštíte jednoho z největších faux pas. V zimě to ale platí dvojnásob. Raději zvolte klasické džíny, které jsou v každém případě alternativou lepší.

5. Stále stejný kabát

Ideální je mít v zásobě alespoň dva nebo tři kabáty, které můžete podle potřeby každý den střídat. Věřte, že opravdu nevypadá dobře, když si ke každému outfitu oblečete kabát stejný. Působí to tak, že se o módu nezajímáte a preferujete návyky Vaší babičky ve stylu „vždyť ten je ještě dobrý“.