Výběru náplně do tiskárny se není třeba bát

Výběru náplně do tiskárny se není třeba bát

Došla vám náplň v tiskárně? Potom je třeba co nejdříve pořídit novou. Je jedno, zda půjdete do kamenného obchodu v Brně, nebo využijete eshop. Důležitější je vědět, jak vybrat tu pravou. Pokud si nejste jisti, pomůžeme vám s výběrem a ukážeme, že nalezení té pravé rozhodně nemusí být nic složitého. na co je důležité hledět?

Důležité je znát typ vaší tiskárny

Máme na mysli to, zda se jedná o tiskárnu laserovou, nebo inkoustovou. Pokud jde o možnost první tak poptáváte takzvané tonery. Jde o náplně se sypkým práškem, který se následně nanáší na papír. Pokud máte tiskárnu inkoustovou, budete poptávat například cartridge Lexmark, popřípadě jinou značku, dle konkrétní tiskárny. Daná náplň obsahuje speciální inkoust, který se následně nanáší na papír. Podle typu vaší tiskárny tak vybíráte i náplň – tedy onu kategorii, ve které budete následně hledat,

Zjistěte, jaká barva vám došla

Moderní tiskárny dnes mohou nabídnou náplně s jednotlivými barvami. To má ekonomický přínos, díky kterému stačí nahradit tu, která došla. Pokud je to černá, tak se může jednat třeba o velmi žádaný toner CE285A. Dojít však může i jedna z barevných. O jakou jde vám hlásí sama tiskárny. Pokud využívá model CMYK, tak se jedná o jednu z těchto:

  • Cyan
  • Magenta
  • Yellow

Zvolte správného výrobce

I to hraje roli při výběru vhodné náplně. Ty se dnes dělí do dvou skupin. Jsou to náplně originální a neoriginální. Ty první vyrábí značka, která stojí i za vaší tiskárnou. Ty druhé může vyrábět jakýkoliv jiný výrobce. Rozdíl může být v některých případech na kvalitě tisku, což se odvíjí hlavně od konkrétního výrobce dané alternativní náplně. Na druhou stranu dodejme, že u běžných dokumentů nemusí být rozdíl nijak znatelný nebo viditelný pouhým okem. Velký rozdíl je samozřejmě také v ceně, jelikož druhá varianta bývá až o desítky procent levnější.