Kam za teplem v zimě

Kam za teplem v zimě

Minusové teploty lidi inspirují k tomu, aby si sbalili pár kousků letního oblečení a vyrazili v zimě do tepla. Kam se ale v lednu či únoru na slunnou dovolenou vydat?

Leden je ideální měsíc, kdy se vydat do exotických destinací. Zimě u nás ještě neodzvonilo a pár dní pod slunečními paprsky člověku určitě jen prospěje.

Srí Lanka

Navzdory své relativně malé rozloze skrývá velké přírodní a kulturní bohatství. Ostrov můžete navštívit kdykoliv během roku, protože monzunové deště se přesouvají a máte jistotu, že alespoň část ostrova bude zalitá sluncem.

Navštívit můžete některý z 15 národních parků, ve kterých lze zažít opravdové safari. Objevte pozůstatky starověké kultury ukryté v trojúhelníku měst Anuradhapura, Polonnaruwa a Kandy.

Netypické je město Galle, které uvnitř hradeb skrývá pozůstatky koloniální architektury z dob, kdy patřilo Holanďanům. Názvy ulic či obchodů jsou dodnes často v holandštině. Východně od Galle leží pak pláž vedle pláže. Zde si odpočinete nebo můžete vyzkoušet některý z vodních sportů.

Mexiko

Poloostrov Yucatán má hned několik skvělých destinaci, které lemují krásné pláže, které omývá teplé Karibské moře. Populární Cancún je rušný, zatímco Tulum si udržuje klidnější atmosféru. Zajímavé jsou i ruiny nad městem.

Kromě relaxu na pláži by byla škoda nepoznat bohaté pozůstatky kultury Mayů. Nejznámější památka je jednoznačně pyramida Chichén Itzá z 5. století našeho letopočtu. Starověká stavba byla dějištěm mnohých krvavých obětí bohům.

Dominikánská republika

Kilometry krásných pláží se táhnou severním i jižním pobřežím tohoto ostrovního státu. Mnohé z nich mají modrou vlajku za čistotu. V oblíbených letoviscích Punta Cana a Puerto Plata najdete příjemnou kombinaci odpočinku a zábavy, vyžití Vám poskytnou i v okolních barech a restauracích. Určitě využijte možnost ochutnat rum či místní doutníky a nechte domácím, aby vám ukázali kroky národního tance merengue.