Brněnské památky

Brněnské památky, které si nesmí nechat ujít žádný turista

Brno je krásné moravské město, do něhož se sjíždějí lidé nejen z celé České republiky, ale taky i ze světa. Není se čemu divit, toto krásné druhé největší město Česka je bohaté na památky, které by měl vidět každý turista. Pokud sem zavítáte, neměli byste minout hlavně památky, které vám v tomto článku přinášíme.

Pokud víte, že brněnské památky budete navštěvovat pravidelně a že vám nebude stačit jedna návštěva, měli byste si pořídit takzvaný BRNOPAS, což je kartička, díky které máte vstupy na různé památky Brna buď zadarmo, nebo máte velice sympatickou slevu na vstupném, kterou jistě oceníte.

Nyní však přistupme k těm památkám, které by v Brně neměl přehlédnout žádný turista.

• Vila Tugendhat

Určitě znáte známou vilu Tugendhat, což je krása Brna. Když se řekne Brno a památky, vybaví se většině z nás právě tato vila, která je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jedná se i o jednu z nejslavnějších vil na světě. Stavbu má na starosti Ludwig Miese van der Roha a jedná se o funkcionalistickou stavbu. K vile náleží i velice krásná zahrada, která stojí za procházku (bohužel je otevřená jenom za příznivého počasí).

Jen pro zajímavost: tato vila se brzy ukáže v novém filmu nazvaný „Skleněný pokoj“.

• Vila Stiassni

Další krásnou vilou je i brněnská vila Stiassni, která se taky řadí k těm nejatraktivnějším brněnským památkám. Vilu nechal postavit pro svou rodinu brněnský textilní továrník Alfred Sisassni. Tato vila je obklopena tříhektarovou zahradou, v níž samozřejmě nechybí tenisové kurty nebo krásný rozlehlý bazén.

• Hrad Špilberk

Nesmíme opomenout zmínit ani dominantu města Brna, kterou je hrad Špilberk. Tento hrad je naprostým unikátem a je denně navštěvovaný. Turisty sem láká hlavně proslulé, obávané vězení (či přesněji žalář), které si mohou prohlédnout.

Kromě toho se zde v dnešní době konají různé výstavy nebo městské akce, které rozhodně stojí za navštívení. Lidé milují hlavně výhled – jako na dlani se vám ukáže celé město Brno.