Ojetiny servisujte v kratších intervalech, radí odborníci

Ojetiny servisujte v kratších intervalech, radí odborníci

Ojetá vozidla jsou z pohledu finančního jsou daleko atraktivnější záležitostí. I když povinné ručení někdy bývá krapet vyšší. Pokud jste také svolili ke koupi ojetiny, měli byste mít na paměti jednu věc – pravidelné návštěvy autoservisu. Protože stejně jako jiná auta, i ojetiny se každodenním používáním opotřebovávají. Dokonce jsou servisní technici toho názoru, že ojetiny by se měly servisovat v kratších intervalech než nová auta.  

Vyhněte se mimořádně vysokým nákladům 

Tlumiče do auta, kontrola pneumatik nebo stěračů po krušné zimě – to jsou jen první body na seznamu každé pravidelné kontroly v autoservisu, ke které by mělo docházet alespoň jednou ročně. Je však pravdou, že ojetiny se mají kontrolovat v trochu kratších intervalech čili častěji. Důvod je prostý – už mají trochu víc za sebou a je pouze otázkou, jak důsledný byl po stránce úprav jejich předcházející majitel.  

V každém případě tím, že se pustíte do pravidelných a častějších kontrol v servisech se vyhnete nemalým mimořádným nákladům, které často odpovídají opravdu velké sumě. Nesprávně fungující nebo opotřebované autodíly se mohou protkat i do příliš vysoké spotřeby pohonných hmot, které v současné době nejsou zrovna za hubičku.  

O auta se musí člověk starat 

Domnívat se, že automobil je investicí je mylné. Mluvíme spíše o věci, do které budeme pravidelně neustále investovat. Návštěvou autoservisů však předejdeme mnoha scénářům, kdy bychom za opravy utratili více, než bychom očekávali. O auta se zkrátka musíme starat a dobrý přístup je klíčový. Nečekejte až na okamžik, kdy začne vozidlo vypouštět hrůzné zvuky. V takových chvílích je často už pozdě.  

Výměna oleje jako často zanedbávaná činnost 

I když budete do autoservisu dojíždět pravidelně, výměna oleje je často nutná ještě dříve. Bohužel, z pohledu mnoha řidičů, mluvíme o velmi zanedbávané činnosti. Nulové množství oleje nebo méně vyměňovaný olej však mohou stát za řadou problémů s vozidlem, nejen na silnicích.