Boty na motorku nepodceňujte. Jak na správný výběr?

Boty na motorku nepodceňujte. Jak na správný výběr?

Boty na motorku mají velmi zásadní vliv pro pohodlí řidiče a jeho bezpečnost. Na co si dát pozor a co rozhodně nepodcenit? Podívejte se, jak správně vybírat. Na co si dát pozor? 

Jsou boty na motorku vůbec důležité? 

Zatímco při jízdě autem se obklopujeme běžnými bezpečnostními prvky, jako jsou airbagy, deformační zóny, nebo třeba bezpečnostní pásy, v případě motosportu jsme naprosto bezbranní. Jediné, co nás v případě pádu nebo nehody chrání, je naše oblečení. Právě zde mají boty na motorku svou nezastupitelnou roli. A, co si budeme povídat, ono v těch teniskách prostě moc parády taky nenaděláte. 

Pohodlí během celé doby jízdy

Správné boty na motorku musí perfektně sednout. Velikost by měla být podobná té, na jakou jste zvyklí u své běžné obuvi. Pokud nemáte v plánu extrémní traily na sněhu, nemusíte řešit extra prostor v botě. Stejně jako moto rukavice se boty starají o perfektní pohodlí a bezpečnost částí vašeho těla. Nesmí tlačit, ale ani plavat. Výběr velikosti je podobný jako u klasické obuvi. 

Bezpečnostní prvky

Pokud se chystáte jezdit na okruhu, nezapomeňte si pořídit boty na motorku, které jsou k tomuto účelu vytvořené. Kovové slidy jsou samozřejmostí. Navíc je lze pohodlně vyměňovat. Každá obuv na motorku by měla být co možná nejvyšší. Ideální je vždy taková výška, která zakryje část holeně. Minimální požadavek by pak měl být kotníková obuv. 

Do větru i deště

Obuv na motorku toho opravdu musí vydržet mnoho. Neustálý odpor vzduchu, proměnlivé počasí, teplotní výkyvy. Je jisté, že byste vždy měli kupovat pouze certifikované výrobky, se kterými je zajištěno, že jsou vyrobeny z prémiových materiálů. Pokud jezdíte často, je lepší si vždy pořídit dvoje boty pro případ, že byste hodně promokli. 

Obuv na motorku má nejen estetický, ale především bezpečnostní význam pro každého jezdce.