Kolik stojí pronájem motocyklu na sezónu

Kolik stojí pronájem motocyklu na sezónu

Přejete si vlastní mašinu, ale ještě nejste rozhodnutí o tom, jaká značka a model vám budou nejlépe vyhovovat? Můžete to vyřešit půjčením si vhodného vozu. Půjčovné na sezónu vyjde na několik tisíc. 

Vlastní vybavení, motorka půjčená

Pánské a dámské moto oblečení a doplňky si musíte sehnat sami. Dámské a pánské kevlarové bundy a mikiny se budou skvěle hodit nejen pro tuto, ale také pro všechny nadcházející sezóny. Vlastní helma a ochranné moto rukavice nesmí chybět. Je to vše? Ještě kvalitní motorkářské boty. A můžete vyrazit do půjčovny. 

Proč vlastně půjčovné? 

Máte motorku kdykoliv k dispozici, přitom nemusíte řešit oficiální záležitosti. Netýká se vás přihlášení, pojištění nebo servis, hlavu si nelámete ani se zimním uskladněním stroje. Nemáte žádné další náklady na provoz během sezóny, pouze hradíte půjčovné. Servis je již v ceně, vy si kupujete jen benzín. 

Co když se něco stane

Společnosti, které nabízejí motocykly k pronájmu, mají již sjednané vhodné havarijní pojištění, které je součástí ceny pronájmu. Pokud by se stala nehoda, nebo by byl motocykl odcizen, je vše kryto. Spoluúčast je zde většinou deset procent. Dopředu tedy víte, na čem jste. To je fér. 

Půl roku jezdíte

V našich zeměpisných podmínkách se půjčovné nejčastěji sjednává na půl roku. Od prvního dubna po poslední říjnový den se tedy můžete projíždět dle libosti. K dispozici přitom máte většinou zcela novou nebo jen zánovní motocykl, který je vhodný k příměstskému provozu nebo dokonce k cestování. 

Kolik to stojí?

Každá společnost má svá vlastní pravidla. Obecně ale lze říci, že existuje celkový nájezd, který během sezóny můžete využít. Ten se pohybuje okolo šesti tisíc kilometrů, což je velmi štědré a motorku tedy můžete bez obav vzít na dovolenou k moři. Pokud překročíte smluvně daný nájezd, účtuje si společnost okolo 10 korun za další ujetý kilometr. 

Cena pronájmu motocyklu se pohybuje v hodnotách několika tisíc korun. Vlastní novou Multistradu tak můžete mít na celou sezónu například za necelých 15 tisíc korun.