Na velikost záleží a u moto kombinézy obzvlášť

Na velikost záleží a u moto kombinézy obzvlášť

Vybrat si správnou moto kombinézu je poněkud záludné. Člověk má tendenci se upínat pouze na vzhled, ale každý zkušený motorkář vám jistě rád poví, že na vzhledu záleží až úplně naposled. U moto kombinézy je konkrétně velmi důležité dívat se na velikost. Protože pokud nesedí svou velikostí, nebude se v ní žádný motorkář cítit ani pohodlně, ani dobře a jeho jízda nakonec nebude ani bezpečná.

Jednodílná nebo dvoudílná?

Při výběru ideální moto kombinézy se setkáte s mnoha dilematy, ve kterých se budete muset rozhodnout. Kupříkladu potřebujete spíše jednodílnou nebo dvoudílnou alternativu? Která vám víc sedne? Nelze striktně říct, že jedna by byla lepší než druhá, takto to nefunguje. Je to ryze individuální záležitost a přesně takto k výběru kombinézy je nutné přistupovat. 

Zatímco dvoudílnou je možné k sobě připnout a volí ji hlavně ti, kteří mají tendenci dělat vícero zastávek a necítí se v jednodílné zrovna komfortně, jednodílné jsou vhodné pro ty, kteří milují dlouhou jízdu a většinou jezdí i samostatně. Pro někoho mohou být komfortnější a praktičtější, dokonce může poskytovat i o chlup lepší ochranu.

Pro stylovější oblečení, například na chopper a či Harley, tak doporučujeme kožené bundy a jiný nesportovní styl, například kožený křivák.

TIP: Kožený křivák na motorku pro stylovou jízdu

Jak je to s tou velikostí?

Když nyní víme, že si můžete vybrat moto kombinézu několika zpracování, můžeme přistoupit také k samotnému výběru velikosti. Rozhodujícími parametry jsou hlavně výška, váha a také obvod hrudníku či obvod pasu. Řídit se tradičními označeními velikostí se v tomto případě nevyplácí. Kombinézy se vyrábí z pevných materiálů a velmi často jsou vybavené i chrániči čili typické evropské číslování může být velmi zavádějící.

Proto raději změřte ještě obvod boků, délku nohavic a také obvod stehen, lýtek a bicepsů. Pokud si nejste jistí, tak není nic jednoduššího, než navštívit některou prodejnu s moto oblečením. Velký výběr a dostupnost na prodejně najdete v Motozemi, kde jen v ČR mají 5 poboček a příklad je oblíbený motoshop v Brně.

Zvažte materiál

V neposlední řadě nezapomeňte zvážit materiál. Kožené kombinézy jsou určeny především pro jízdu na motorce, je proto velmi na tělo. Textilní je vhodná pro ty, kteří se během svého výletu chtějí také projít například po nějaké památce. Dá se v ní totiž lépe hýbat.