Sháníte levné, ale kvalitní matrace? Seznamte se se základními parametry

Sháníte levné, ale kvalitní matrace? Seznamte se se základními parametry

Spánkem trávíme až třetinu našeho života. I proto je potřeba si vybrat skutečně kvalitní podložku, na které se nám bude dobře a kvalitně odpočívat. Víte, jak na výběr kvalitní matrace, která nezatíží váš rozpočet? 

Kvalitní matrace

Kvalitní matrace by vždy měla splňovat vaše konkrétní požadavky: Budete ji potřebova polohovat? Na jaký typ podložky budete matraci umisťovat? Dáváte přednost měkké nebo tvrdší podložce pro spaní? Levné matrace přitom neznamenají nižší kvalitu, pouze se jedná o výrobky, které jsou vyráběny sériově. Například pěnové matrace je možno ve slevě pořídit i za několik set korun. Co by opora vašich zad měla splňovat? 

Nosnost matrace

První z parametrů, kterého si všímejte, je celková nosnost matrace. Pokud je váha uživatele vyšší než 120 kilogramů, měli byste se místo pěnových matrací zaměřit spíše na matrace pružinové. Nikdy nepřekračujte uvedenou nosnost konkrétní matrace. 

Tvrdost matrace

Tuhost neboli tvrdost matrace je vždy uvedena u každého konkrétního výrobku. Zatímco některé osoby dávají přednost spánku na měkké podložce, jiní uživatelé preferují tvrdé matrace. Pokud si nejste jisti, co vám bude nejvíce vyhovovat, můžete zvolit matrace oboustranné. Zde si můžete své preference skvěle vyzkoušet. 

Snímatelný potah

Mnoho běžných uživatelů si často pere potah své matrace. Ten je možno u mnoha produktů odepnout, sejmout a vyprat v běžné prací pračce, nebo jej odnést do čistírny. Snímatelný potah zvyšuje hygienický standard každé matrace. 

Polohovatelnost

Máte polohovatelnou postel? Nebo sháníte vhodnou matraci pro osobu upoutanou na lůžko? Možnost polohovatelnosti je spojena s další uživatelskou přidanou hodnotou. Oceníte tento atribut i vy? 

Pro alergiky

Mnohé matrace nabízejí úpravu, která je vhodná i pro alergiky. Snadněji tak pracují s prouděním vzduchu, používají materiály, které odpuzují alergeny a zabraňují jejich usazování v prostoru matrace. 

Už víte, jaké požadavky budete mít od své nové matrace?