Připravte se na interiérové trendy příštího roku

Připravte se na interiérové trendy příštího roku 

Chystáte se příští rok renovovat či jinak měnit interiér? Pak by vás měly zajímat trendy v bydlení, které budeme v příštím roce vídat. Jaké vnitřní barvy budou v roce 2023 v kurzu, co byste si měli pořídit za bytové dekorace a jak obměnit starý nábytek? 

Příroda a komfort 

Pozvat si domů kousek přírody nemusí znamenat jen vystavit na polici pokojovou rostlinu. V příštím roce se můžeme těšit na velký návrat ratanového nábytku, dřevěných podlah či kamenných obkladů. Právě anorganická příroda by měla zažít designérský boom. Také praktické úložné boxy a košíky ze dřeva by mohly zcela nahradit tradiční komody. 

Jelikož jsme v předcházejících letech vlivem pandemie koronaviru začali doma trávit víc a víc času, začal se klást velký důraz na komfort. A tento trend nepoleví ani v příštím roce, kdy už snad tvrdé lockdowny nehrozí. Doplňte nábytek bavlněnými dekami, měkoučkými polštáři či hřejivými koberečky. 

Očekává se, že příštím rokem se do interiérů vrátí estetika renesanční architektury v podobě oblouků a křivek. Využít se dají na nábytku, jako jsou křesla, stoličky či lehátka, ale i na dekoracích, jako jsou zrcadla, keramické dekorace nebo svíčky. Pokud se chystáte do rozsáhlejší rekonstrukce, můžete oblouky zakomponovat i do zdí. 

Místo na práci 

Dalším trendem, které uplynulé měsíce přinesly a které přetrvávají nadále, je vzrůstající míra lidí pracujících na home-office. Při rekonstrukci si nezapomeňte doma vytvořit útulný koutek s pracovním stolem, ergonomickou židlí a vhodným osvětlením. 

Jaké barvy zvolit? 

Co se týče barev, hlavní trendy budou dva – jednak teplé, zlatavé odstíny od pískové až po hřejivě hnědou, které mají připomínat zapadající slunce, jednak modrozelené odstíny inspirované vodou a oblohou. Těm bude vévodit barva s názvem Vining Ivy, která připomíná sytě modrozelenou vodní hlubinu. Oba tyto trendy se dají s úspěchem kombinovat a dobře ladí i s přírodními materiály.