Pizza Brno

Pravá italská pizza nyní v Brně

Máte rádi pizzu? Pro tu pravou již nemusíte jezdit do Itálie. Přijede totiž přímo za vámi z pizzerie Caruso a ještě si za cestu nic nenaúčtuje. Zajímá vás víc?

Co se u některých pizzerií pod názvem italská pizza prodává, nemá často s pravou pizzou nic společného. Narazíte sice na nepřeberné množství druhů, ale tajemství spočívá především v použitých surovinách. Ta pravá se vyznačuje tenkým těstem, křupavými okraji a kvalitní mozzarellou, nebo parmazánem. Suroviny jsou zkrátka základ.

Tip: Pokud se nespokojíte s náhražkami a dostali jste chuť na pravou italskou pizzu, pizza Brno Caruso je zde právě pro vás.

Nejen použité suroviny, ale i způsob pečení je tím, co vám dá ochutnat pravou Itálii. Pizza Caruso se vyrábí v peci s kamenným povrchem, přivezené přímo z Itálie, což zaručuje nejen perfektní výsledek, ale i tradiční chuť podobnou pečení v peci na dřevo.

Něco z historie…

Jedna z nejznámějších pizz – pizza Margherita se zrodila v Neapoli v roce 1889. Nedlouho předtím sjednocená Itálie chtěla uctít královnu Margheritu, která ji navštívila, a tak místní kuchař Rafael Esposito vymyslel pizzu v italských národních barvách: červené (rajče), zelené (bazalka) a bílé (sýr).

Zajímavost

Pravá Neapolská pizza je od roku 2010 zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, která v překladu znamená “zaručená tradiční specialita”. Recept na tuto tradiční Neapolskou pizzu je regulován zákonem.

Dobrou chuť!