Nová bytovka pro rodiny

Nová bytovka pro rodiny a seniory – kde bude?

Brno patří k těm městům, kde se neustále starají o své obyvatele. Neustále se něco opravuje, aby lidé měli do dalších let chuť v tomto krásném, druhém největším městě České republiky, žít. Sice aktuální řada oprav bohužel značně komplikuje život mnoha lidem, ale později se opravdu ukáže, že to byl vážně dobrý tah.

Nicméně je nutné podotknout, že se díky aktuálním informacím bude zde dobře žít i mnoha seniorům či mladým rodinám. Brno se totiž rozhodlo postavit další nové dva bytové domy, do nichž by se mohly nastěhovat právě tyto dvě skupiny lidí. Jedná se o dvě další bytovky ve Vojtově ulici. Byty budou opravdu určené hlavně pro mladé rodiny také pro seniory, protože právě tyto dvě skupiny lidí hledají nejčastěji bydlení a díky příliš vysokým cenám si na svůj pronájem sáhnout nemohou.

Zahajovací řízení bylo schváleno

Radní města Brno už dokonce schválil zahajovací řízení na jejich výstavbu, ovšem je nutné předtím provést ještě archeologický výzkum, který se však už dal do pohybu.

V rámci tohoto nového projektu/této nové výstavby by se mělo Brno pyšnit dalšími sto šestnácti novými byty, kdy třicet z nich bude takzvaných startovacích, tedy pro zmiňované rodiny s dětmi, a zbylých šestaosmdesát budou pro seniory. Navíc zde vznikne více jak devadesát parkovacích míst a také ještě jedna velká nebytová plocha. Z té pak budou vybudovány hlavně nové prostory pro provoz pečovatelské služby.

Jaká je částka, za níž se stavba postaví, a do kdy bude výstavba trvat?

Samozřejmě ani tento projekt se neobešel, aniž by se předem vyčíslila částka, za kterou budou byty postaveny. Předpokládaná stavba by se měla vyšplhat až do výše tři sta třiceti milionů korun, ovšem celkové náklady na přípravu a na následnou realizaci jsou trochu vyšší, kdyby náhodou – činí zhruba čtyři sta deset milionů korun.

Stavba nebude nijak krátká, jedná se o více jak roční výstavbu. Začít se má v březnu příštího roku, až místo dobře prozkoumají archeologové, a konec by měl být zhruba v prosinci roku následujícího, tedy do prosince roku 2019.