Jak zvýšit účinnost krému

Jak zvýšit účinnost krému

Jestliže máte pocit, že Vaše krémy nefungují právě tak, jak mají, možná je problém v tom, jak je používáte.  Jejich správné nanášení je totiž krokem tím správným směrem. Díky několika trikům můžeme mnohanásobně zvýšit jejich účinnost.

Základ je v přípravě

Než ruku vůbec po krému natáhnete, věnujte se prvně jen a jen Vaší pleti. Tu musíme v první řadě dokonale vyčistit. Docílíte tak toho, že se zbavíte nečistot a odumřelých buněk. Díky tomu se bude přípravek lépe vstřebávat a samozřejmě i lépe působit. Dvakrát do týdně si také dopřejte peeling. Místo často dráždivého peelingu se zrníčky si raději vyberte ten s ovocnými nebo mléčnými kyselinami.

Vyberte si správný krém

Firmy navrhují své přípravky v jednotlivých řadách ne jen kvůli tomu, aby za ně utržily co možná nejvíce, ale především z toho důvodu aby se látky v jednotlivých přípravcích doplňovaly. Vyberte si tak raději denní, noční, oční krém a sérum z jedné řady. Krém vybírejte spíše podle svých potřeb než podle věku. Máte-li pleť ochablou, přípravky s Vitamínem C by mohly být to pravé pro Vás.

Raději si vyberte sílu přírody

Asi není třeba sáhodlouze vysvětlovat, že pleť reaguje mnohem lépe na čisté přírodní látky než na jejich chemické náhražky. Vyberte si tedy raději krém s vitamínem C než ten s jeho náhražkami v podobě askorbyl palmitátu, acetátu atd. To stejné platí i pro krémy obsahující vitamín E.

Krém nanášejte opatrně

Vždy krém nanášejte prostřednictvím celých dlaní, případně jemným hlazením. Rozhodně se vyvarujte jakémukoli natahování kůže.

Dopřejte pleti co nejdelší odpočinek

V případě, že jste doma a víte, že už se před spánkem nikam nechystáte, klidně pleť odličte a ošetřete krémem. Pleť si odpočine.

Krém si šetřete

Není třeba krémem plýtvat a zároveň ho znehodnocovat tím, že do něj budete namáčet své prsy. Raději tak zvolte speciální pachtličku, kterou po použití omyjete v teplé vodě. Krémy, jež delší dobu nepoužíváte, pak také raději umístěte do lednice.