Konec s kouřením

Chcete přestat s kouřením? Tři jablka denně Vám pomohou.

Jen velmi těžko se odolává některým zlozvykům. Každý má ten svůj prohřešek, ale když už se ho neumíte vzdát, měli byste ho alespoň kompenzovat nějakou jinou zdravou činností. Například pokud patříte mezi kuřáky, jezte pravidelně jablka a rajčata, které pomáhají snížit škodlivost cigaret.

Studie školy veřejného zdraví Johns Hopkins Bloomberg dokázala pozitivní účinky konzumace jablek na naše plíce. Pokud byste pravidelně denně snědli tři kusy tohoto ovoce, dokážete výrazně redukovat negativní účinky kouření. Takovou přírodní cestou můžete zlepšit fungování plic a omladit ho o deset let.

Jablka i rajčata

Museli byste však jíst čerstvé domácí jablka, protože v případě těch koupených, by se Vám do těla dostaly i škodliviny z postřiků. V tom případě má zmíněné ovoce dostatek pozitivních látek a minerálů, které brání vzniku chronické obstrukční plicní nemoci, kterou náš zlozvyk způsobuje.

Stejný účinek mají i rajčata. V jejich případě vám postačí dva kousky denně. Ideální kúrou je zkombinovat dvě rajčata s třemi jablky a toto dodržovat pravidelně každý den. I v případě rajčat dbejte hlavně na to, abyste konzumovali čerstvé bio plody.

 

Kromě snížení negativního vlivu cigaret na plíce má pravidelná konzumace jablek a rajčat i další benefity. A tím je pozitivní účinek na stárnutí. Díky konzumaci rajčat a jablek se vám ho podaří zabrzdit a omladit celý organismus. To působí výborně na váš zevnějšek, ale i celkově na činnost organismu a zdraví.

K výsledkům tohoto výzkumu přišli na základě pozorování 650 kuřáků. Tím nejprve změřili kapacitu plic, jejich stav a funkčnost. Následujících deset let jedna skupina z nich dodržovala předepsanou jablečno-rajčatovou dietu a druhá pokračovala ve svých obvyklých zvycích.

Pak jim udělali stejné testy, které potvrdily pozitivní účinky této stravy na plíce. Obzvláště účinné to bylo v případě lidí, kteří se rozhodli přestat kouřit a následně si takovýmto způsobem pročistili dýchání.