3 zlozvyky, které způsobují vrásky

3 zlozvyky, které způsobují vrásky

Vrásky nemusí být pouze příznakem stárnutí. I když je pravdou, že se na naší pokožce začnou objevovat ve chvíli, kdy se z těla začne vytrácet kolagen, který za elasticitou a pružností stojí. V případě, že užíváte kolagen a doplňky Anti-age a stále ještě nevidíte žádný posun, pravděpodobně je za tvorbou vrásek něco jiného. Možná některý z níže uvedených pěti zlozvyků, se kterým musíme sami skoncovat. Na jejich vyléčení žádný kosmetický produkt neexistuje.

Kouření zvyšuje ztrátu kolagenu z lidského těla

Velkým problémem bývá kouření. Tento zlozvyk, při kterém se při potahování z cigarety tvoří velice hluboké vrásky kolem úst má negativní dopad na ztrátu kolagenu z lidského těla. Odborníci se shodují na tom, že se kvůli němu násobí procento vytracené bílkoviny z těla čili že stárneme rychleji. 

Aby mohly kolagenové doplňky stravy zabrat, je zapotřebí kouření výrazně omezit, ne-li rovnou anulovat. V ideálním případě do svého jídelníčku zakomponujte vitamin C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v lidském těle.

Mačkání pupínků je tabu

Žádná kosmetička nevidí ráda, když si své pupínky mačkáte. Zejména, pokud se k tomuto kroku přistoupí bez nějaké dezinfekce nebo ubrousků, čímž si do ranek zanášíme jenom další nečistoty a bakterie. Kvůli mačkání pupínků obličej nevypadá zrovna k světu, navíc rychleji stárne. Ne, opravdu to nejsou jenom jizvičky, které tímto stylem podporujeme v jejich výskytu, bohužel. 

Chybějící hydratace

Hydratovat své tělo je naprosto zásadní, a to nejen v případě, že zrovna hubnete. I pleť si zaslouží být hydratována, proto nezapomínejte na dodržování pitného režimu. Podle dermatologů je jedním z prvních viníků vzniku vrásek právě nedostatek tekutin, respektive nulová hydratace obecně (zvenčí i zevnitř).

V ideálním případě pamatujte na dva litry vody, které musíte během dne vypít, stejně tak se starejte o svou pleť pomocí hydratačních pleťových krémů, jež v ní udrží vodu. Vyhýbejte se produktům s obsahem alkoholu, ty mají bohužel opačný efekt.