Nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Elektromobily jsou podle všeho naší budoucností. Město Brno se na tuto (už blízkou) budoucnost hodlá připravit, proto už nyní investuje do dobíjecích stanic. V současné době navíc roste počet majitelů elektromobilů, kteří svá vozidla potřebují nabít. Bohužel nabíjecích stanic se v brněnské metropoli příliš mnoho nenacházelo, nyní se má situace změnit.  

Ještě během letošního roku má dojít k vybudování nových dobíjecích stanic pro elektromobily. Město Brno zahájilo spolupráci s Teplárnami Brno a rozhodlo se vyslyšet poznámky majitelů elektromobilů. Postavit by se mělo rovnou dvacet dobíjecích stanic, což majitelé vozů na elektrický pohon jistě ocení.  

V současné době bychom v Brně našli jenom hrstku dobíjecích stanic. Bohužel řada z nich je v soukromém vlastnictví, tudíž využívat je nemohou všichni majitelé elektrických vozidel. Nové dobíjecí stanice však budou spadat do majetku města, tudíž je bude moct využívat prakticky kdokoli. Zatímco město poskytne pozemky, Teplárny Brno zase zajistí provoz stanic a jejich realizaci.