Brno obnovilo protiatomový kryt Denis

Brno obnovilo protiatomový kryt Denis

Vlivem ruské invaze dochází k mnoha krokům, ke kterým si mnozí mysleli, že nikdy nedojde. A obnovení protiatomového krytu Denis je jeden z nich. Brno je totiž vzdálené pouze dvanáct set kilometrů od ukrajinského hlavního města, které je v současné době ostřelováno a okupováno ruskými vojáky. I když je válečný konflikt do jisté míry daleko, jihomoravští obyvatelé jsou přesto všechno značně zneklidněni. Představitelé Brna proto zareagovali tímto krokem.  

Tato protiatomová skrýš měla být původně otevřená pouze jako turistická atrakce. Jenže svět se za poslední dny změnil natolik, že z původního plánu sešlo a stal se z něj plán B v případě, že by došlo k okupování i České republiky. Primátorka i její náměstek se však modlí, aby k použití této pevnosti dojít nemuselo.  

Protiatomový kryt Denis vznikl po druhé světové válce a sloužit měl především při dalších náletech. Přizpůsoben byl proti jadernému útoku, postaven byl tak, aby v něm lidé se zásobami mohli vydržet dva až tři dny. Vejít se do zdejších prostor může až dva a půl tisíce lidí.