brněnské zoo

Lvi už jsou zpátky v brněnské zoo!

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že se brněnská zoologická zahrada opět rozroste o své někdejší lvi konžské. Nyní jsme velice rádi, že vás můžeme informovat o tom, že tyto lvy už můžete ve velice oblíbené brněnské zoologické zahradě už obdivovat. Po čtrnácti letech se tak konečně vrací na svou „domovskou“ půdu.

Zoologická zahrada je tou nejlepší aktivitou pro rodiny s dětmi. Děti jsou stále více a více fascinované právě těmito krásnými a pozoruhodnými zvířaty, které zde můžete navštívit. Jen tak se s nimi totiž nesetkají. Jejich pozornost tak nepřekvapivě upoutají hlavně opice, krokodýli, sloni, žirafy, zebry, ale také právě i tygři a lvi. V brněnské zoo však lvi chyběli a děti byly vždy smutné, že tohoto krále zvířat nemohly vidět. Naštěstí už je jejich expozice otevřena.

Najdete je u Africké vesnice na vrcholku Mniší hory!

Co se týče toho, kde novou expozici lvů konžských najdete, tak je můžete hledat u Africké vesnice na vrcholku Mniší hory. Právě tam byla slavnostně expozice otevřena. K vidění je tak dvouletý samec Lolek, který pochází z Gdaňsku, a dále také pětiletá samice Kivu, kterou přivezli z Ústí nad Labem. Přivezeni sice byli už před několika týdny, ale slavnostní otevření expozice proběhlo až 26. srpna.

Návštěvníci rozhodně ocení speciální místa k pozorování – nejdříve je můžete pozorovat buď z osamocené domorodé chýše, nebo z havarovaného letadla či se můžete podívat skrze bujnou vegetaci.

Více informací:

Co se týče slavnostního otevření expozice, účasten byl například i primátor města Brna Petr Vokřál, dále také hejtman Jihomoravského kraje pan Bohumil Šimek a taky třeba ředitel brněnské zoo či herečka Klára Velíšková nebo Nikoli Švanterová, Česká Miss 2015.

Stavba expozice pro lvy konžské stála zhruba sedmnáct milionů korun. Její stavba trvala zhruba rok – začalo se totiž vloni v srpnu. Jsou zde vytápěné ubikace a taky tři oddělené boxy, kde je obslužná zóna a také jsou zde prostory pro chovatele a odstavné neexpoziční výběhy.