Dřevo jako stavební materiál nemá svého konkurenta

Dřevo jako stavební materiál nemá svého konkurenta

O vlastní příbytky roste enormně zájem. Důvodem toho je fakt, že lidé nechtějí trávit svůj čas v bytě, který musí platit někomu jinému. Nechtějí hradit každý měsíc nájemné, raději chtějí investovat do vlastního bydlení, které bude jenom a jenom jejich, případně které mohou posléze pronajímat dál, pokud se z domu odstěhují. Když však člověk zatouží po vlastním příbytku, investují nejčastěji do dřevostaveb a z těch už paty nevytahují. Tak moc se do nich zamilují. 

Dřevostavby na klíč jsou nyní velice populárním typem bydlení. Přece jenom dřevo jako stavební materiál s ohledem na svou cenu a výkon nemá svého konkurenta na trhu. Navíc dřevo jako takové patří k obnovitelným zdrojům, i proto se do tohoto způsobu bydlení pouští hlavně ekologicky smýšlející jedinci. 

Není to jenom o ekologii

Když se řekne slovo “dřevostavba”, většina lidí si vybaví pohádkovou roubenku nebo srub stojící na okraji města. Jenže takto dřevostavba vypadat opravdu nemusí. S pomocí dobrých architektů může být moderní dřevěný příbytek od toho zděného domku prakticky k nerozeznání. Ať už ze dřeva postavíte zmiňovaný srub nebo opravdu moderní dům pro rodinný život, budete žít v ekologickém bydlení. 

Ekologické bydlení není jenom proto, že je dům postaven z obnovitelného zdroje. Dřevostavby zpravidla bývají postaveny jako nízkoenergetické nebo pasivní bydlení, což jde ruku v ruce s nízkou energetickou náročností rodinného domu a s vyššími ohledy na životní prostředí. 

Ekologii však benefity dřevostaveb ani náhodou nekončí. 

Rychlost výstavby i přijatelná cena

Dřevostavby si svou popularitu získávají i proto, že se s nimi pojí velice nízké provozní náklady. Kromě toho je tento typ příbytku poměrně rychle postaven. Zatímco zděný dům se teprve bude radovat ze svých základů, dřevostavba se bude pyšnit hrubou stavbou. Zatímco zděný dům se bude stavět rok, dřevostavba na sebe nenechá dlouho čekat a za pár měsíců bude hotovo.