Jak zařídit interiér ve stylu art deco

Jak zařídit interiér ve stylu art deco

Než začnete v rámci své renovace interiéru pořizovat kování pro posuvné dveře nebo nové nábytkové nohy, měli byste si ujasnit, v jakém stylu si interiér zařídíte. Protože je rozdíl mezi dekoracemi pro minimalismus nebo doplňky, které mají spadat do industriálního designu. Podobně je to v případě, že u vás vyhraje styl art deco, který je v posledních letech naprostým hitem. Jak konkrétně má vypadat interiér, který bude do tohoto stylu zařízený?

Co je to art deco styl

Ze všeho nejdříve je nutné si říct, co to art deco styl vlastně je. Mluvíme o designu, který vyzdvihuje období 20. a 30. Let minulého století. Vznikl po první světové válce, a to jako velmi atraktivní styl bydlení. Byl zavedeném jakési éry vzrušení a optimismu, která se vepsala právě do interiérových trendů poválečné Evropy. 

Mluvíme tedy o stylu, ve kterém se kloubí ornamenty, sofistikovanost, také neskonalá elegance a extrémní lesklost povrchů. 

Seznamte se s typickými prvky art deco

Pro styl art deco jsou typické především zmiňované lesklé povrchy. Nebojte se spojení typických kontrastních barev čili spojení černé a bílé. Ovšem pokud chcete do interiéru přinést trochu zmiňovaného ornamentu, sázejte na barvy, jako jsou žlutá, zelená, ale také modrá nebo fialová. Vše podpořeno zlatou nebo stříbrnou – přesně o to tady jde. 

Art deco je styl bydlení, který povoluje. A povoluje prakticky všechno. Vešel do světa po první světové válce čili má bourat jakási zajetá pravidla. Jedním z nejtypičtějších prvků jsou zrcadla, která nenajdete jenom na zdech, ale také volně stojící v prostorech nebo na skříních a stěnách. Zrcadlové jsou také barové stolky, které vynikají nejen v pracovnách mužů. 

Mezi další typické prvky stylu art deco patří luxusní a výrazné materiály. Proto se zde vyjímá například exotické dřevo, mramor, ale také chromované povrchy, drahé kameny nebo luxusní čalounění či kožichy, také samet nebo satén či vzácné kožešiny.