Byty pro turisty

Byty pro turisty – to tu ještě nebylo!

V současné době se můžete v Brně potkat s lecčím. Brno se aktuálně snaží o mnohé opravy a rekonstrukce, které by způsobily to, že se zde bude lidem mnohem lépe žít. Samozřejmě se jim tu žije dobře i nyní, ale mnoha města začínají nabízet něco, co Brno zatím nenabízí, a tak se musí jít s davem. Je tedy nutné začít pořádně inovovat toto krásné moravské město, aby se tak nestalo, že lidé začnou z Brna utíkat jinam.

Nicméně málokdo ví, že v Brně je taky hodně turistů podobně jako v Praze. Většinou se pod davy turistů v českých městech vybaví jen a pouze Praha, ale i v Brně aktuálně přicházíme na to, že se zde v ulicích pohybuje opravdu velké množství návštěvníků, kteří zde jen projdou historické památky a pak dočista zmizí. Právě pro ně začíná město budovat byty, které budou opravdu určené jen a pouze k pronájmu turistů.

Kde tyto byty seženeme?

Jedná se o byty na Rašínově ulici. Jedná se o byty, které jsou součástí areálu lázní. Do této rekonstrukce bytů bude spadat zhruba pět bytů o velikosti 2+1, které jsou o ploše 54-71 metrů čtverečních. Nebudou však určeny k dlouhodobému pronájmu, i když by se jednalo o turistu, kdo by si pronajal tento byt, ale budou určeny jen a pouze ke krátkodobému pronájmu. O veškerý pronájem se bude starat společnost STAREZ-SPORT.

Byly to byt už od počátku?

Pokud bydlíte v Brně, jistě jste si nikdy nevšimli, že by tam nějaké takové byty byly. Dříve to však byly jenom prostory, které byly spojené s provozem lázní jako takových. Konaly se zde masáže nebo se zde prováděly rehabilitace či zde sídlila správa celého objektu.

Tato budova je už navíc poměrně stará, proto není určena pro dlouhodobý pronájem. Postavena byla už v roce 1899 a následně prošla významnou rekonstrukcí, která proběhla v roce 1965. Vlastní ji město Brno, ovšem co se týče zdejších lázní v objektu, ty jsou také provozovány společností STAREZ-SPORT.

Co se týče nákladů, které budou investovány do rekonstrukce, pak se jedná zhruba o více jak pět milionů korun. Musíme si z toho však odečíst projektové náklady, které budou stát zhruba půl milionů korun. Začít by se měly byty stavět a rekonstruovat už letos, ale dřív jak příští rok se s otevřením bytů bohužel nepočítá.