Brno chystá bezbariérové projekty za víc jak milion

Brno se rozhodlo stát bezbariérovým, respektive se rozhodlo podpořit bezbariérovost. Už do konce roku chce odstartovat projekty, které budou městský rozpočet trochu bolet. Přesto je to však krok k lepšímu, proto není důvod, proč se do projektů nepustit. Konkrétně mluvíme o čtyřech projektech, které jsou na bezbariérovost zaměřeny. Radní všechny čtyři projekty podpořili a dali jim zelenou.  

Ještě letos má tak dojít například k úpravě obrubníku na Komenského náměstí, také má ke stejné věci dojít i v ulici Křížové. K opravě asfaltového povrchu chodníku má zase dojít v úseku Mendlovo náměstí – Ypsilantiho. A také se mají povrchy upravit na přestupním uzli mezi nádražím v Králově poli.  

Jak již bylo nastíněno, celkově by měly bezbariérové projekty vyjít na víc jak milion korun. Jenom úprava obrubníku na zmiňovaném Komenského náměstí má vyjít na necelých padesát tisíc korun. Nejnákladnější má však být úprava bezbariérových přechodů v ulici Křížové, kde vyjdou úpravy přechodů na necelých 900 tisíc korun.