Zahájení zimních olympijských her 2018

Zahájení zimních olympijských her 2018 se blíží

Slavnostní zahájení zimních olympijských her je téměř na spadnutí. Zahájeny budou 9. února a slavnostní ukončení se pak uskuteční 25. února 2018. Hry se uskuteční v jihokorejském Pchjončchangu.

Na hrách se bude soutěžit v celkem 15 sportovních odvětvích. Mezi ty méně známé patří například skeleton. Zde se soutěžící veze na speciálních nízkých saních vleže na břiše hlavou dolů napřed. Boby pak spočívají v tom, že tým závodníků sjíždí na oněch bobech ledovou trať.

Česká Republika má naděje na úspěch hned v několika sportech.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková je jednou z velkých nadějí našeho olympijského týmu. Několik medailí z olympijských her už totiž vlastní. Palce zmůžete držet 10. a 16. února 2018.

Další naději pro Českou Republiku je náš hokejový tým. V základní skupině je nejprve čeká souboj s Korejou, Kanadou a Švýcarskem. Zrovna dvě poslední zmíněné země vyhrály medaile pod pěti kruhy na posledních dvou olympiádách. Tažení českých hokejistů bude možné od 16. 2. 2018.

Ester Ledecká a Eva Samková jsou pak nadějemi české výpravy ve snowboardingu, ačkoli každá v jiné disciplíně. Ester Ledecká jezdí paralelní i obří slalom a disciplínou Evy Samkové je pak snowboardcross. Samkové můžete fandit 16. 2., Ledecké pak 24. 2.2018