Recepty na přirozenou krásu

Recepty, které probudí Vaší přirozenou krásu

Stále více žen se při zkrášlování spoléhá na vlastnoručně vyrobené produkty. Když zjistíte, jak jednoduše si vyrobíte například masku na obličej, řasenku či balzám na rty, možná se k nim přidáte i vy.

Jablečný ocet pro mastné vlasy

Připravte si: 2 sklenice vlažné vody a dvě polévkové lžíce jablečného octa

Vlasovou kúru, která těží z účinků jablečného octa, oceníte zejména při problémech s mastnějšími vlasy a jejich vypadáváním. Stačí tyto dvě ingredience smíchat a po umytí jejich připraveným roztokem opláchnout.

Jogurtová maska ​​pro větší lesk

Připravte si: 1 bílý jogurt a jednu lžičku tekutého medu

Maska z bílého jogurtu dodá vašim vlasům požadovaný lesk a už na první pohled jejich ozdraví. Doporučujeme vám ji opakovat každý třetí den. Jeden kelímek bílého jogurtu smíchejte se lžičkou medu a naneste na zvlhčené vlasy. Masku nechte působit 15 minut a potom ji vlažnou vodou důkladně smyjte.

Solná maska ​​pro odstranění lupů

Připravte si: 2 lžíce olivového oleje a dvě lžičky soli

Sůl smíchejte s olivovým olejem a za pomoci vatového tampónu směs naneste na pokožku hlavy. Následně ji prsty jemně vmasírujte do kůže. Solný peeling odstraní její odumřelé částice a olej zas pokožku hydratuje.

Pleťová maska ​​pro suchou pleť

Naopak, pokud je vaše pokožka spíše sušší, potřebujete zcela jiný typ péče. V rámci ní můžete vyzkoušet i tuto pleťovou masku. Všechny ingredience důkladně smíchejte, dokud docílíte zcela hladkou konzistenci. Po nanesení ji nechte působit na tváři dvacet minut.

Připravte si: 1 zralý banán, vaječný žloutek a dvě lžičky olivového oleje

Domácí balzám na rty

Připravte si: 1 lžíci včelího vosku, 1 lžičku medu, 2 kapky vitamínu E, 5 kapek esenciálního oleje a 4 lžíce olivového oleje

Je velmi důležité, abyste měli při práci s ingrediencemi čisté nejen ruce, ale i pracovní desku. Ve vodní lázni opatrně rozehřejte vosk a olej, dokud se nespojí do jednoho celku. Tehdy hmotu odložte bokem a přimíchejte do ní esenciální olej s vitamínem E. Společně vložte do ledové lázně, přidejte med a promíchejte. Na závěr směs přelijte do nádobky na balzám a nechte alespoň šest hodin tuhnout.