Realizované investice skupiny DRFG Davida Rusňáka

Realizované investice skupiny DRFG Davida Rusňáka 

V uplynulých letech se skupině podařilo do portfolia získat významné společnosti, které upevňují její postavení na trhu. Investiční skupina DRFG preferuje příležitosti perspektivních projektů a je otevřená všem atraktivním výzvám. Primárně se věnují nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám. 

V oblasti developmentu a rezidenčního bydlen Rusňákova skupina DRFG aktuálně realizuje tyto investice: 

  1. Green Resort Kunětická Hora – projekt výstavby 18 rodinných domů v žádané lokalitě obce Dříteč mezi krajskými městy Pardubice (9 km) a Hradec Králové (11 km). Celý komplex je koncepčně uzavřen a vyjma objektů bydlení na samostatných parcelách se předpokládá i umístění obslužných komunikací, chodníku a veřejné zeleně. 
    Tento projekt se přizpůsobuje současnému trendu moderního bydlení. Propojuje výhody klidného bydlení v rodinném domě na vesnici, ale zároveň velmi blízkou dostupnost všech výhod velkých měst jako jsou Pardubice, Hradec Králové či Praha.  
  1. Rezidence na Mariánské cestě – DRFG ve spolupráci s developerskou společností DOMOPLAN uzavřely dlouhodobou spolupráci na výstavbu rezidenčních projektů po celé České republice. Prvním kolektivním projektem je Rezidence Na Mariánské cestě v Brandýse nad Labem, kde DRFG Davida Rusňáka vystupuje v roli finančního koinvestora.  

Rezidenční komplex na kraji Brandýsa nad Labem poskytne bydlení s důrazem nejen na kvalitu architektury, ale zejména na unikátní charakter veřejného prostoru. Vznikne tak ideální místo pro život inspirované skandinávským životním stylem, s vodní plochou v upraveném vnitrobloku s parkem. To vše v historickém městě s výbornou dostupností služeb a Prahou jen 20 minut od nového domova. Celková tržní hodnota projektu přesahuje 1,6 miliard Kč. V první etapě, která bude dokončena v 3Q 2024, bude dokončeno 168 bytů, celkově pak 321. 

  1. Rezidence Spojovací – dalším developerským projektem DRFG je Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech přesahující 320 milionů Kč. Slavnostním poklepáním základního kamene na konci března 2021 zahájila skupina realizaci bytového domu. Projekt v pražských Vysočanech na ulici Spojovací nedaleko Gymnázia Jaroslava Seiferta počítá se čtyřiceti bytovými jednotkami s nejžádanějšími dispozicemi od 1+kk po 3+kk, balkóny a podzemním parkováním. Čtyři obytná patra doplní v přízemí obchodní jednotky. Dokončení je plánováno na jaro 2023. 

Společnost DRFG se řídí investiční filozofií založenou na upřednostňování investic v oborech, kterým dobře rozumí, v lokalitách, které jsou jim kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde mohou získat významný rozhodovací podíl.