noční běh

Noční běh opět přilákal mnoho běžeckých nadšenců

Brno jakožto jedno z největších měst České republiky má na svých ramenech poměrně velkou zodpovědnost. Musí se neustále snažit o to, aby sem lidé rádi cestovali, aby zde rádi bydleli a aby se zde hlavně nenudili. V současné době však Brno pořádá tolik akcí, že si lidé spíše nemohou vybrat, než aby se rozhodli, že budou doma sedět na zadku.

Jestliže jste si mysleli, že všechny skvělé akce skončí tehdy, kdy skončí léto, pak jste se spletli. Skončili maximálně hudební festivaly, kterých bylo v létě habaděj, ale konkrétně hudební festivaly jsou čistě záležitostí léta. Nicméně co není čistě letní záležitostí, i když se to na první pohled může zdát, jsou běžecké závody nebo jiné sportovní události.

Ty jsou v poslední době poměrně oblíbené. V Brně (a jiných dalších velkých městech) se takových událostí děje stále více a více. Ukázkou toho byl i zářijový noční běh, který i přes poměrně chladnější období měl kupu běžeckých nadšenců.

O co se jednalo? A kolikátý to byl ročník?

  1. září totiž v Brně odstartoval velice oblíbený noční běh nazvaný „5/10 mil Brnem“. Startovalo se na Husově ulici v osm hodin večer a oběhlo se nejen historické centrum Brna. Letos se konalo už o čtvrtý ročník tohoto nočního běhu, kdy se proběhlo nejen zmiňované historické centrum, ale také i Kasemata či hrad Špilberk.

Kudy vedla trasa?

Trasa letos vedla i přes oblíbený Zelný trh, dále vedla na nádvoří Staré, ale i Nové radnice. Proběhlo se tedy každé zákoutí tohoto krásného moravského města. Závodníci se tak těšili nejen z blaženého pocitu, že udělali něco pro své zdraví, ale také se kochali i unikátními výhledy a jedinečnou atmosférou nočního parku, který se nachází v okolí hradu Špilberk i u katedrály na Petrově.

Vstupné bylo pro všechny stejné, a sice účast na nočním běhu nás vyšla necelých tři sta korun (konkrétně 290,-).