Kustovnice čínská

Kustovnice čínská je považována za zázrak. Proč tomu tak je?

Zdravě se stravovat, to je aktuální hit. Je skvělé, že se mnozí lidé rozhodují jíst zdravě a správně, jelikož tak prospívají svému zdraví. I když si mnozí lidé myslí, že zdravé stravování je drahé, není tak drahé, jak se lidé domnívají. A jelikož nám zdravé potraviny prospívají mnohem více než nezdravé, vyplatí se do nich investovat. Zejména se vyplatí investovat do takzvaných super potravin. Jedná se o potraviny, které jsou zajímavé zejména svým složením. Obsahují jen obrovské množství živin, které se v jiných potravinách v takovém množství nevyskytují. Do této skupiny patří například chia semínka, naklíčená semínka slunečnice či plody goji, které můžeme znát pod názvem „kustovnice čínská“.

Zaměřme se nyní na kustovnici čínskou, která je považována za zázračnou. Kustovnice je považována za antioxidant, ale také za super potravinu, která pomáhá bojovat s mnohými neduhy a nemocemi, které tak snadno vyléčit nejdou.

Co se v kustovnici čínské schovává?

Kustovnice čínská neboli plody goji v sobě obsahují mnohé aminokyseliny (konkrétně se jedná o osmnáct různých druhů aminokyselin). Kromě toho se v nich nachází několik minerálů, mezi něž patří zinek, železo a také vápník nebo fosfor. Nesmíme opomenout betakaroten, vitaminy C, B a E nebo také kyselinu linolovou, kterou mnozí znají jako mastnou kyselinu.

Jaké jsou léčivé účinky kustovnice čínské?

Nyní se dostáváme k tomu, proč se kustovnici čínské neboli plodům goji říká zázrak. Důvodem jsou zejména léčivé účinky, které na sobě poznáme za velmi krátkou dobu. Když budeme pravidelně a dlouhodobě konzumovat plody goji, dočkáme se například zvýšené obranyschopnosti organismu. Stejně tak se nám sníží krevní tlak a následně nám pomohou tlak udržet v takové rovině, v jaké ho udržet potřebujeme.

K dalším léčivým příznakům se řadí také zlepšení zraku nebo snížení žaludeční činnosti při zánětu žaludku.