pro Evropany

Kdo pro Evropany objevil tabák?

Nicotiana tabacum patří mezi rostliny, které se s lidskou civilizací pojí po tisíciletí. První zmínka o jeho užívání se objevila už ve starověké Indii nebo na území Mayské říše v dnešním Mexiku. Ve starověkých kulturách byl považován za lék a používal se nejčastěji k náboženským rituálům. Užívání, které známe dnes, zavedli až první americké kmeny indiánů. Evropané poznali rostlinu až po návratu Kryštofa Kolumba z Ameriky na konci 15. století. Do České republiky tabák dorazil až koncem 16. století a v krátké době si našel řadu příznivců od královského dvora až po obyčejné měšťany. Z evropských zemí se v dalších staletích postupně šířil do Asie. Největší oblibě se těšil hlavně v Číně a Japonsku a stejně jako řada dalších zvyků prošel i způsob jeho užívání historickou proměnou.

Pulze přináší revoluční alternativu

Rychlý rozvoj moderních technologií mění pohled na mnoho věcí, které nás bezprostředně provází celý život. Stejně je tomu i v případě užívání tabáku. Nové revoluční alternativy mění návyky a jsou šetrnější ke zdraví. Do centra pozornosti se dostávají hlavně moderní zařízení na zahřívání tabáku, které přináší intenzivnější chuť a novou dimenzi zážitků. Mezi nejznámější patří například Pulze od renomované značky Imperial Brands, který sklízí značný úspěch napříč generacemi. Možnost šetrnějšího užívání si rychle získalo mnoho příznivců. Mezi hlavní důvody, proč lidé dávají přednost inovativnímu způsobu užívání patří:

 

  1. Finanční úspora
  2. Šetrnost k vlastnímu zdraví, okolí i přírodě
  3. Znatelně méně zápachu
  4. Chuť zkoušet něco nového

Budoucnost užívání nikotinu

Aktuální trendy ukazují, že budoucnost užívání nikotinu představují moderní alternativy typu Pulze. V posledních letech tak vidíme odklon od klasických produktů směrem k moderním způsobům. Neustále stoupá počet lidí, kteří dávají přednost inovativním metodám. Moderní technologie totiž přináší řadu benefitů nejen jednotlivcům, ale také celé společnosti. Nabízejí lidem nikotin v uspokojivější podobě a zároveň eliminují rizika, která jsou s ním spojena. Velké lákadlo představuje pro řadu lidí také chuť zkusit něco nového. Budoucnost tabákového trhu je proto jasně spojena s alternativními produkty typu Pulze, který je mnohými vnímám jako hlavní lídr technologických novinek na trhu nikotinových výrobků.

 

Autor: Elena Gotfried