festival Sporťáček

Festival Sporťáček nadchnul i v nepříznivém počasí!

Brno je jedno z měst, které se neustále snaží o to, aby se zde lidé dokonale bavili. Proto chystá mnoho různých akcí, které jsou však určeny nejen pro dospělé, ale také pro děti, které jsou nadšeny, když si chvilku času mohou užít trochu jinak, než v podobě školky či známého hřiště, kam po školce s kamarády chodí. V Brně se takových akcí pro děti koná habaděj, například nedávno se zde konal festival Sporťáček, který byl pro děti doslova jako ušitý.

Sice letos nevyšlo trochu počasí, protože místy mrholilo, ale i přesto si tento sportovní víkend přišlo užít několik set dětí. Letos se festival Sporťáček konal v polovině září a přišlo si sem užít nejen sportovní aktivity přes 1500 dětí všeho věku i v doprovodu rodičů. Vše probíhalo v areálu u Hněvkovské ulice a děti si zde mohli vyzkoušet více jak 70 druhů různých sportů.

Jak tento víkend probíhal?

Celý tento festival přijel podpořit i primátor Petr Vokřál, který s sebou přivezl i kajakáře Jiřího Prskavce, dále také biatlonistu Ondřeje Moravce, krasobruslaře Tomáše Vernera, dále také silničního cyklistu Jana Svorada a taky šermíře Alexandra Coupenitche. Ženy zde reprezentovala kanoistka na divoké vodě – Martina Satková.

Děti si tak mohli vyzkoušet opravdu různé podoby sportů i společně s profesionálními sportovci, které jsme výše uvedli. Sportovci si dokonce našli i zálibu v jiných sportech, než jaké vlastně dělají. Například biatlonista Moravec si se svou dcerou naprosto skvěle užil třeba tenis. Prskavec si třeba vyzkoušel biatlon, což je zase trochu něco jiného, než kajak.

Pár informací o festivalu

Festival Sporťáček, celým názvem Wannado festival sporťáček, je dnes už mezinárodní akce, která si klade za cíl hlavně motivovat děti či mládež, ale také i rodiče k pohybu či k dalším sportovním aktivitám. Letos se tento festival konal v osmi různých městech po celé České republice a nesl leto motto „Vyber si svůj sport“.