Chyby při výběru parfémů
Není jednoduché vybrat si tu správnou vůni. Naše vnímání totiž ovlivňuje mnoho vlivů, včetně nálada stresu, ale také nemocí. Zcela nevhodné je vejít do parfumerie, nastříkat si dvacet vůni na papírky a vybírat. Proč?
Stalo se vám, že jste si domů přinesli parfém, který vám v prodejně krásně voněl, ale pak jste najednou zjistily, že to vůbec není ono? Nesedí Vám, necítíte se v něm dobře a vůbec nevoníte tak, jak jste si představovali? Na vině může být způsob, jakým ho používáte nebo také, a to nejčastěji, metody, které vám pomáhaly při výběru. V nich totiž děláme chyb nejvíce.
Jaké chyby tedy při vývěru parfému děláme?
Nastříkanou vůni netřete
Situace, kterou v drogeriích můžete vidět často: Žena si vybírá parfém, nastříká si jej na předloktí nebo zápěstí a druhou rukou ono místo tře. Tření ohřívá pokožku a dochází tak k vylučování enzymů, které mění průběh vůně. Aby pokožka udržela vůni takovou, jak má být, nastříkejte si jednou parfém na zápěstí a nechejte přirozeně usušit.
Nevybírejte podle stříknutí na papírek
Pokud si takto vyberete parfém, můžete být v konečném důsledku velmi překvapeni. Proč? Protože parfém spolupracuje s pokožkou a potem. Proto je třeba stříkat parfém pro sebe na vlastní pokožku – jen tak zjistíte, jak bude skutečně na vás vonět.
Neskladujte parfém v koupelně
Parfém je mimořádně citlivý na střídání teploty prostředí. Přechod ze studeného do teplého a naopak vytváří různé nečekané chemické reakce. Parfém tak může změnit vůni a zestárnout. Proto byste ho neměli skladovat v koupelně, kde se často teplota mění. Uskladněn by měl být na místech se stabilní teplotou.
Jak použít parfém, aby co nejdéle vydržel?
Jistě víte, že všechna místa, kde cítíme pulzování našeho tepu, jsou velmi vhodná k nastříkání či nakapání parfému. Kromě předloktí jsou to spánky a krk. Nicméně v případě, že jsou tato místa zakryta, není na ně vhodné parfém aplikovat.