Brněnská zvířata

V Brněnské zoo narazíte nejen na novorozená lvíčata

Na konci předchozího roku se v brněnské zoologické zahradě radovali. Narodila se tam totiž lvici Kivu a samci Lolkovi dvojčátka. Ačkoli je jejich pohlaví stále neznámé, jejich matka se o ně vzorně stará.

Jak však uvádí mluvčí zoologické zahrady, není jisté, zda se mláďata dožijí dospělosti. Pokud tomu tak bude, můžeme se na ně v průběhu roku 2018 těšit. Samec dospělého lva konžského může vážit až 240 kilogramů, samice pak většinou váží do 170 kg. Ve volné přírodě naleznete tento druh většinou na jihozápadě Afriky. Stavy tohoto majestátního zvířete však neustále klesají. Příčinou je zejména ztráta přirozeného prostředí, na které se mohou pohybovat. Ten se v Africe smrskl jen na asi 8 % původní plochy.

Potomci této kočkovité šelmy však nejsou jedinými mláďaty, která v brněnské zoo budeme moci v letošním roce obdivovat.

Klokánek králikovitý

Mládě klokánka králikovitého, můžete v brněnské zoo obdivovat taktéž. Tento kilo a půl vážící tvoreček se od ostatních klokanů liší kromě jiných zvláštností také využitím svého ocásku. Ten místo k udržení stability používá k nošení předmětů či sbíráni jim oblíbených hub.

V brněnské zoo se narodila ale také spousta dalších mláďat. Můžete se tak těšit na mláďata levharta, jaka, kapybary či mary.

V tomto zimním období, konkrétně od listopadu do února, můžete navštívit zoo mezi 9 a 16 hodinou. Otevřeno má zoo 365 dní v roce. Pejskaře jistě potěší, že s sebou mohou vzít i svého čtyřnohého miláčka. Za něj zaplatíte symbolický poplatek 40 Kč. Vstupné pro dospělou osobu pak činí 100 Kč. Oproti období jaro – podzim na vstupném tak ušetříte 20 Kč.

Zážitkové programy

Brněnská zoo mimo jiné také nabízí zážitkové programy. Můžete se tak stát ošetřovatelem medvědů, kopytníků, nebo v zoo uspořádat svým ratolestem narozeninovou oslavu. Veškeré tyto programy jsou zpoplatněny, nicméně kromě nezvyklého a unikátního zážitku budeme mít i dobrý pocit z toho, že jste podpořili zoologickou zahradu. Nezapomeňte jen, si zážitek s alespoň třítýdenním předstihem rezervovat.