nový přírůstek zoo

Brněnská zoo se pyšní přírůstkem! Na co se nově máme těšit?

Podzim je v plném proudu, což znamená, že už bohužel stoprocentně odzvonilo venkovním koupalištím. Je nutné si uvědomit, že venkovní koupaliště můžeme navštěvovat jenom ve vyhřívané podobě. Většinou se toto podzimní období nese ve velice zvláštním, pochmurném duchu, proto pokud jeden den bude krásně slunečno, pak byste neměli sedět doma a měli byste vyrazit do přírody. Nebo třeba do zoologické zahrady!

Mnoho lidí si myslí, že zoologické zahrady mají v zimě zavřeno, ale není to tak. Zoologické zahrady jsou krásně hlavně v zimě, kdy zvířata jsou pěkně v teploučku a jsou čilejší než v létě, kdy jim je šílené horko. Pokud je tedy poměrně hezky, vyrazte například do takové brněnské zoologické zahrady, kde vás překvapí novinky, které se v zoo nachází od konce září. Na co se tedy nově můžete těšit?

Už jste viděli největšího holuba světa?

Brněnská zoologická zahrada se řadí k těm krásnějším v republice. Nyní si velice polepšili. Neustále se snaží o rekonstrukci, o novinky, které návštěvníky nadchnou natolik, že budou chtít navštívit brněnskou zoologickou zahradu ještě jednou. Například nyní lákají největším holubem světa, samicí korunáče Sclaterova.

Novinky v želvím akváriu!

Novinek se taky dočkáte i u želv. Zde se totiž vylíhla kriticky ohrožená želva pavoukovitá, kterou nenajdete jen tak někde. Brněnské zoologické zahradě se tak podařilo zachránit druh želvy, který se sklání už k vyhynutí.

Pokud bychom se měli touto želvou zabývat déle, pak bychom měli zmínit tři poddruhy. Zoologická zahrada v Brně chová konkrétně severní poddruh. Tento odchov byl vůbec první v historii Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Tuto samičku, která nyní má mladé, mají od roku 2015. Nejobtížnější nebylo její těhotenství, ale naopak její získání. V tom roce totiž nebyla ani jedna jediná samice tohoto druhu v evropských zoologických zahradách.

Mimo to se můžete těšit i na anakondy, které zavítají do nových expozic.