Želva jako levný a snadný koníček

Želva jako levný a snadný koníček

Přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili nějakého domácího mazlíčka? Nabízí se například želvy, které si najdou cestu do srdcí mnoha chovatelů. Na rozdíl od psích společníků jsou opravdu bezproblémové, nenáročné, nejsou s nimi žádné starosti. Navíc mluvíme o poměrně levném a zároveň snadném koníčku, který vás dokonce dostane na pár minut do dětství. Stačí si totiž postavit terárium nebo akvárium pro budoucího člena rodiny z hliníkových profilů stavebnic Aluhobby.

Obydlí lze vybavit pouze základně

Mnoho lidí, kteří uvažují nad chovem želvy, se domnívají, že obydlí pro želvy musí být vybaveno obrovským množstvím věcí. Ve skutečnosti však není třeba mnoho věcí, želva si vystačí se žárovkou, která zajistí teplo, jež želva k životu potřebuje. Dále pak písek a kameny, kde se bude hezky vyhřívat ve svých volných chvílích. A nakonec voda – kde se bude želva koupat, když bude mít náladu a chuť.

Nezabere příliš mnoho místa

Želvám hraje do karet celá spousta věcí, předně i to, že nezabere příliš mnoho místa. I když akvárium, respektive terárium vyžaduje poměrně velké, stále je to jenom kus místa na polici, nejsou to velké pelechy ani hračky všude po bytě. Mluvíme tedy opravdu o ideálním mazlíčkovi, který se do bytových jednotek jakýchkoli velikostí hodí.

Pokud byste přece jenom měli pocit, že se želva potřebuje trochu „protáhnout”, můžete ji vzít na zahrádku, kde se hezky „proběhne”.

Žádné rušení sousedů

V souvislosti s tím, že se jedná o ideálního mazlíčka do bytů, lze zmínit ještě jeden fakt, a sice že nijak neruší sousedy. Vyžaduje opravdu jenom klid a pohodu, ostatně to samé také nabízí svým chovatelům. Nebudete se tedy muset stresovat sousedy, kteří by urputně klepali na dveře s prosbou, ať si svého mazlíčka ztišíte.