Vrcholek Javořiny

Vstříc vrcholku Javořiny!

V České republice se nachází hromada krásných míst, které stojí za to vidět. Jen málokdo je však všechny prošel a jen málokdo ví, jak krásné zdejší okolí je. Nicméně je nutné podotknout, že pokud nevíte, co o víkendu dělat, pak neváhejte a rozhodně se vydejte poznávat naši krásnou zemičku, ať vám z ní nic neunikne. Nezapomeňte navštívit nejen Krkonoše nebo Beskydy, ale také se podívejte na vrchol Velké Javořiny, tedy na vrchol nejvyššího pohoří Bílých Karpat.

Výšlapy na Javořinu jsou oblíbené celoročně. Lidé se sem sjíždějí nejen z Česka, ale také ze Slovenska, protože právě toto pohoří leží na pomezí obou těchto republik. Nejvíce oblíbené jsou výšlapy na Javořinu během letních měsíců, kdy máte více volna, než byste čekali, ovšem tento nejvyšší vrchol Bílých Karpat je hojně navštěvován i jindy, jak již bylo zmíněno. Nejvíce lidí se tu potká kupodivu na silvestrovský večer, kdy lidé chtějí završit konec roku trochu sportovně.

Nezapomeňte se dobře obléknout!

Ať už se vydáte na Javořinu během léta nebo během zimy, každé roční období v sobě nese nutnost nějak se obléknout. Většinou sáhneme po prvním oblečení, co uvidíme, ale není to dobře. Rozhodně bychom měli dbát na to, abychom byli oblečeni do funkčního oblečení, které absorbuje pot. Dokonce i v zimě je nejlepší volbou funkční oblečení, které na sebe navrstvíme jako cibuli (přesně tak se to dělá i u běhu v zimě).

Na co při základní výbavě nesmíme zapomenout, jsou batohy, v nichž většinou máme svůj pitný režim a nějaké to občerstvení, které je vhodné si vzít na každou turistickou túru, protože nikdy nevíte, jak se to může protáhnout. Samozřejmostí jsou i kvalitní boty, protože ty jsou základem každého outdoorového sportu.

Pár informací o Velké Javořině:

Pojďme se však vrátit zpátky k Velké Javořině, tedy k nejvyššímu pohoří Bílých Karpat. Jak již bylo zmíněno, jedná se o pohoří, které se nachází na moravsko-slovenském pomezí. Vrcholem hory prochází hranice, která odděluje Českou a Slovenskou republiku. Mimo to se na tomto vrcholu nachází i rádiový vysílač.