co se dělo v Brně

Co všechno se nedávno dělo v Brně?

Brno jakožto jedno z univerzitních měst České republiky se neustále snaží o to, aby zde bylo, co dělat. Neustále se zde podnikají nejrůznější festivaly, jezdí sem nejznámější čeští i zahraniční interpreti a samozřejmě je to tu plné u kulturních zábav v podobě divadel nebo výstav. Pokud nevíte, co byste měli o víkendu dělat, pak si udělejte výlet do Brna, kde se neustále něco děje. Pojďme si nyní zmínit, co všechno se dělo nedávno.

Samozřejmě každý víkend je v Brně jedinečný, protože pokaždé se děje něco jiného. Třeba takový říjen byl naprosto fantastický a nezapomenutelný. Pojďme si nyní říct, co se vlastně všechno v Brně během října dělo a co jsme si určitě nenechali ujít!

• Mezinárodní strojírenský veletrh

Brno je poměrně často hostitelem nejrůznějších veletrhů. Například v říjnu se v tomto krásném městě konal mezinárodní strojírenský veletrh, kterého se účastnilo více jak 1600 vystavovatelů. Mezi nimi se samozřejmě ukázali nejen čeští vystavovatelé, ale hlavně i ti zahraniční. Zhruba třetina z nich pocházela ze zahraničí.

• Brněnská 16

Samozřejmě vám nemohla ujít i skvělá akce, která je velice oblíbenou. Jmenuje se Brněnská 16. Během tohoto festivalu se vyhlásila vítězná firma, také se vyhlašovala i Cena studentské poroty, dále taky Cena diváků a samozřejmě i Cena Petra Hviždě, jako tomu bývá rok co rok. Letos se jednalo už o 58. ročník tohoto mezinárodního festivalu krátkých filmových snímků.

• Moravské zemské muzeum

Mimo to jsme mohli navštívit taky Moravské zemské muzeum, které výjimečně vystavovalo svědectví o duchovním životě pravěkých lidí. Jednalo se o výstavu u příležitosti 200. výročí muzea.

• Rytíři z nebes

K výstavám se ještě řadí i nevšední říjnová výstava Rytíři z nebes, která připomínala osudy 2500 československých letců, jež působili v britském královském letectvu.