spojení vědy, umění, technologie

Užili jste si spojení umění, vědy a technologií?

V Brně se během podzimu konaly jenom samé festivaly. Většina z nich spadala spíše do té filmové branže, ale taky jsme se mohli radovat z těch oblíbenějších hudebních koncertů. Mezi festivaly, které letos probíhaly v Brně během podzimního období, se řadí například z těch filmovějších řad festival Brněnská 16 nebo mezinárodní filmový festival Ekofilm. Co se týče těch hudebnějších forem, tak ještě do 19. prosince můžete navštívit unikátní jazzový festival Moravia Music Fest. Pokud jste však milovníky umění, vědy nebo taky novinek ve světě technologie, letos jste si rozhodně nenechali ujít festival Prototyp.

Málokdy se svět ukáže s festivaly, které nás dokážou nadchnout jako ty inovativní. V Praze se například koná Signal fest, kdy se ožije všemi různými signály, světly a barvami. Něco podobného se konalo letos na podzim i v Brně, akorát to zde bylo jenom dva dny.

Kdy se festival Prototyp konal?

Festival Prototyp se letos konal v Brně na mnoha různých místech, a to ve dnech od 10. do 12. listopadu. Spojilo se zde umění, věda a taky technologie, tudíž to bylo pro všechny milovníky nejen umění, ale taky pro milovníky nových inovací, vymožeností, vynálezů ze světa technologie.

Tento festival nám přináší hlavně proniknutí do světa novinek, nových technologií, do světa inovované doby. Tento festival se stal tak oblíbeným, že už lze říct, že se koná každoročně, proto pokud jste ho letos propásli, nevěště hlavu, protože letos se bude konat opět v polovině listopadu.

Co nás čekalo kromě interaktivních instalací?

Program byl letos opět nabitý k prasknutí. Kromě interaktivních instalací jsme mohli navštívit odborné přednášky a taky celou řadu živých vystoupení. Tento festival nám ukázal nejen českou tvorbu studentů umělecko-technologických oborů, ale taky i tu zahraniční tvorbu. Kromě studentských prací jsme mohli zhlédnout i profesionální interakce, které nám dočista vyrazily dech z těla.

Informace o této události vás letos čekaly a příští rok budou čekat na předem vytvořené události na sociální síti Facebook.