vyhlídkovou jízdu Brnem

Už jste zažili vyhlídkovou jízdu Brnem?

Brno lze zažít mnoha způsoby. Například se můžete octnout v roli průvodce, kdy svým blízkým přátelům a rodině ukážete krásy města, v němž žijete. Rozhodně je tak vezmete do zdejší zoologické zahrady, která se řadí k těm největším u nás. Také je rozhodně vezmete na hrad Špilberk, kde si dáte nějaký skvostný oběd.

Samozřejmě lze Brno vidět také z jiného pohledu, a sice z pohledu turisty. V tom případě se sami vydáváte vstříc krásám Brna, které se však většinou točí hlavě kolem památek a památkových zón. Neminete tak například historické jádro města, ale také vás jednoznačně uchvátí i oblíbený hrad Veveří, který se řadí k těm nejrozsáhlejším komplexům u nás.

Můžete se taky dostat do role milovníka umění, kdy projedete všechny zdejší Moravské galerie, které v sobě zahrnují například Uměleckoprůmyslové muzeum nebo různé paláci, v nichž najdete třeba umění od devatenáctého století až po současnost.

Ovšem taky se můžete dostat do role pozorovatele!

A další možnou variantou, jak si můžete užít Brno, je, že se vrhnete do role pozorovatele. Tato role znamená, že se necháte unášet proudem atraktivních míst. Zažijete tedy jinak řečeno vyhlídkovou jízdu, která se v Brně aktuálně koná.

O co se vlastně jedná?

Až do konce října budete moct zažít vyhlídkovou jízdu Brnem. Jedná se o výhled turistickým minibusem. Jedná se o akci, kterou provozuje zdejší Turistické informační centrum. Celá tato vyhlídka stojí zhruba dvě stě padesát korun (pro dospělé, pro děti o stovku levnější a rodinné vstupné je popřípadě zase jinak výhodnější) a je komentovaná. Je to akce hlavně pro turisty z republiky, ale také ze zahraničí, kteří přijeli poznat historické jádro tohoto krásného moravského města.

Minibus projede samozřejmě atraktivními místy jihomoravské metropole a po vyhlídkové jízdě je pak možná prohlídka s průvodcem do historického centra. Letos se jezdí tři okruhy, z nichž si můžete vybrat podle svého gusta.