turistický minibus

Už jste si vyjeli turistickým minibusem po Brně?

Brno je naprosto krásné město. Jednou bychom do něj měli zavítat všichni. Je zde neustále co dělat. Neustále se zde konají nejrůznější festivaly, je zde hromada památek, kterou musíte vidět. Samozřejmě to všechno nemusíte procházet pěšky, ale Brno organizuje taky zajímavé projížďky Brnem, které vám umožní to, abyste nemuseli chodit pěšky. Navíc budete mít i průvodce!

Brno je opravdu krásné, a pokud se ho rozhodnete projít jenom tak – sami – nemusíte se o něm dozvědět to, co byste vědět měli. Takové vyjížďky autobusem samozřejmě nejsou neustále, například letos se konaly hlavně v období, kdy se oteplilo, až do konce října.

Vyhlídkové autobusy projíždějící Brnem jsou poměrně populární hlavně u turistů, ale taky u těch, kteří nikdy neměli čas Brno jako město prozkoumat. Určitě se tato akce bude opakovat v brzkých jarních měsících. Nezapomeňte, že nástupní místo je vždy na náměstí Svobody!

Kdo letos pořádal komentované prohlídky Brnem?

Letošní rok tyto prohlídky organizovala a pořádala společnost TIC BRNO. Bylo to skvělé, bavili se tedy hlavně turisté z České republiky, kteří se sjeli na různá atraktivní místa této jihomoravské metropole. Pokud se ptáte, proč volit tento vyhlídkový autobus příští rok, když si jistě všechna místa můžete projít sami, pak byste ho měli volit proto, že s tímto vyhlídkovým autobusem zamíříte i do míst, kam se většinou sami jen tak nedostanete. Poznáte tedy Brno zase trochu jinak – nevšedněji a ze zajímavých míst.

Co nového přinesl letošní rok?

Samozřejmě tato atrakce nemůže být rok co rok stejná. Letos se nabízely konkrétně tři okruhy, tři trasy, z nichž jste si mohli vybírat. První trasou byly brněnské vily, kdy jste objevily ty nejzajímavější unikáty, které najdete v Brně, dalším okruhem byly brněnské hrady, kdy jste se dozvěděli o zdejších hradech, o pověstech, které se s nimi pojí a podobně. A třetím okruhem bylo Brno židovské, kdy se dozvěděli o temných koutech tohoto dnes druhého největšího města České republiky.