Kouzelný svět počítačových her

Už jste navštívili kouzelný svět počítačových her?

Žijeme v době počítačů. Počítače nám ulehčují život, díky nim je všechno rychlejší. Bohužel takové technologie nám taky pěstují závislost, ale i přes všechny špatné stránky počítačů je nutno zmínit, že je to technologie či vynález, před kterým je třeba složit klobouk. Ten, kdo počítače vyrobil, se zasloužil o tento svět, jak ho známe. Díky němu je naše společnost vyspělejší, modernější. Ovšem poděkovat nemůžeme tomu, kdo vymyslel počítačové hry, protože ty jsou pro nás jenom ztrátou našeho drahocenného času.

I když jsou hry něco, od čeho se nemohou odtrhnout hlavně děti, můžeme se o nich něco dozvědět. Aktuálně se v naší republice koná hned několik výstav počítačových her, díky kterým budeme svědky toho, jak se taková počítačová hra neustále vyvíjela kupředu.

Pokud budete v Brně, na jednu takovou výstavu si sem zajít rozhodně můžete.

Kde výstava počítačových her probíhá?

Výstavu, kde uvidíte hlavně počítačové hry, kde budete svědky toho, jak se měnily, kde uvidíte, jak se zdokonaluje jejich vizuální stránka, můžete spatřit na hradě Špilberk, a to až do poloviny ledna (konkrétně do 14. ledna). Výstava se koná už od 23. listopadu.

Abyste nemuseli chodit po celém hradě, prozradíme vám, že výstavu najdete v tamějším muzeu.

Počítačové hry jako umělecká díla

Výstava nám ukazuje, že hry nejsou jenom počítačové hry, jak si to o nich myslíme, ale ukazuje nám, že při jejich tvorbě se lidé vyžívají stejně, jako se umělci vyžívají při tvorbě svého uměleckého díla. Je to tedy digitální či elektronická verze obrazu či nějaké podobného umění.

Při vymýšlení počítačových her to probíhá stejně jako u malby obrazu – je třeba provést náčrty, je třeba prostudovat prostorové modely. Teprve pak může vzniknout kvalitní hra, která bude dokonalá po své grafické i vizuální stránce.

Přijďte se o tom sami přesvědčit, dorazte do Muzea města Brna!