festival Uprostřed

Už jste navštívili festival Uprostřed?

Léto je v plném proudu a ještě zdaleka nekončí – sice zbývá jen pár dnů, ale letních horkých teplot si rozhodně budeme moct užívat i potom. Ovšem festival Uprostřed nám bohužel posledním srpnovým dnem skončí, a tak si ho pojďme užít tak, jak se to jenom dá.

Brno si během letošních letních prázdnin pro nás přichystal mnohé – konal se například velký letní hudební festival Léto v centru, dále jsme byli svědky mnoha unikátních přehlídek a výstav, mimo to byla k mání i zdejší Brněnská přehrada a koupaliště bylo otevřeno takřka nonstop. Léto jsme si tedy v Brně mohli užít naprosto na sto procent.

Navíc k tomu všem u dění je nutné přiřadí aktuální festival Uprostřed, která se koná od poloviny června a bude ještě k mání až do konce srpna, tedy do jednatřicátého srpna. Letos se jednalo o jeho první ročník a díky úspěšnosti a oblíbenosti se rozhodně tento velký letní festival bude opakovat.

O co šlo?

Jedná se o festival, kterým ožilo celé Brno. Díky tomuto festivalu se totiž i do zapadlých koutů města dostala brněnská kultura. Město se rozhodlo společně s organizátory této akce představit a připomenout lidem tradice a kulturu tohoto krásného brněnského města, na kterou se už možná dávno zapomnělo, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Kde se festival konal?

Jak již bylo zmíněno, konal se takřka v každé části Brna, ovšem nejvíce zasáhl asi centrum městské části Brno-střed. Právě zde se nejvíce konaly DJ sety, dále workshopy, happeningy nebo třeba i divadelní přestavení, které mělo opět spojitost s brněnskou kulturou.

Tento program celého festivalu byl zajímavý hlavně tím, že se konal vždy ve chvíli, kdy by to nikdo nepředpokládal. A hlavně se vždy konal ve chvíli, kdy to každý potřeboval – a v tom tkvěla ta celá krása tohoto velkého festivalu.

Bylo to však nejen o kultuře, ale také o setkávání, o propojování různých lidí bez ohledu na to, jaký měli věk, jaké bylo jejich pohlaví, sexuální orientace nebo jaké byli rasy. Festival tu byl pro ty, kteří se rozhodli přes léto v Brně zůstat – byl tu pro ty, kteří chtěli dokázat, že i když někdo sice odjede na dovolenou, tak Brno neumře – naopak dvakrát tolik ožije.