Brněnské dny pro zdraví

Účastnili jste se Brněnských dnů pro zdraví?

Brno je dnes opravdu velice krásné. Neustále se zdokonaluje nejen po své vzhledové stránce a neustále tak získává i různá ocenění, která jsou jakousi odměnou za to, o co se zde neustále usiluje. V současné době se město Brno snaží o zapojení lidí do sportovních aktivit. Neustále touží Brno po tom, aby lidé sportovali, protože v dnešní době, kdy se neustále zvyšují počty zdravotních problémů a nemocí (hlavně obezity), je sportování opravdu nutností.

V posledních dnech či měsících jsme v Brně mohli zaregistrovat řadu akcí, které se právě chtěli zaměřit na tuto problematiku. Konkrétně jsme mohli být součástí festivalu Sporťáček, díky kterému se děti dozvěděli o tom, jaké sportovní možnosti vlastně mají. Dále jsme mohli navštívit i Brněnské dny pro zdraví, které se konaly v týdnu od 22. září do 1. října. Jestliže jste je zaregistrovali, byli jste jejich součástí či nikoliv?

O co vlastně šlo?

Vše se konalo hlavně díky projektu Brno – Zdravé město. Uskutečnily se v tomto krásném, moravském městě Brněnské dny pro zdraví, což byla vlastně kampaň, která byla určena na podporu zdravého životního stylu nejen mladých, ale také i starších generací. Tyto dny tedy byly určeny naprosto pro každého.

Během těchto dnů vám bylo nabízeno přes sto akcí, které se nějak pojily se zdravou výživou, se zdravotním poradenstvím nebo s duševním zdravím. Byli jste díky této akci informování o nočním plavání, dále jste si mohli vyzkoušet třeba lukostřelbu nebo třeba smíchocviky, které si zamilovaly hlavně děti. Mimo to jste si zde mohli změřit svůj zrak nebo vám byla vyšetřena chodidla (konkrétně funkce vašich chodidel), dále byla k dispozici i výživová poradna.

Pokud se chcete dozvědět více:

Jestliže jste nebyli součástí této mimořádní akce, rozhodně se podívejte na mnohé webové stránky, například města Brna, kde se dozvíte o této zdravé kampani mnohem více.