Týden kávy

Týden kávy se pomalu blíží ke konci – ještě ho ale stihnete

Rána jsou většinou u každého z nás naprosto stejná. Většinou vstaneme, provedeme klasickou ranní hygienu a následně zabrousíme do kuchyně, kde si k snídani uděláme hlavně šálek té dobré kávy, kterou tak milujeme. Ovšem je nutné podotknout, že káva není zrovna nejlepší start do nového dne, ale řada lidí tento svůj rituál opravdu netouží měnit.

Káva se však za léta, kdy je na světě, posunula poměrně daleko. Dneska už nikomu nechutnají klasické kávy, které se kupují v obchodech a vaří se doma – dneska už musí být jenom taková káva, která kape přímo z kávovaru nebo se dělá v těch nejlepších kavárnách. Zkrátka jsme si zvykli na to, že můžeme mít tu nejlepší kávu, a tak se nespokojíme s levnou náhražkou, kterou si koupíme v obchodech za přehnaně vysoké ceny.

Jestliže jste milovníkem kávy, pak byste si rozhodně měli pospíšit a zamířit ještě do Brna, kde se aktuálně koná Týden kávy. Probíhá už od prvního října, tudíž rychle pospěšte, ať ho ještě stihnete. Trvat m totiž jenom do 8. října. Pokud byste ho hledali, pak ho nenajdete na jednom místě, ale hned na několika místech v krásném Brně.

Jedná se o akci, která se pořádá každý rok

Jestliže by vám letos Týden kávy unikl, pak se můžete těšit příští rok – tato akce se totiž opravdu každý rok koná a vždy se koná u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který spadá právě na první říjnový den.

Během tohoto týdne vám bude ukázán a otevřen kávový svět. Seznámíte se s celým příběhem kávy, který je jinak běžným konzumentům kávy zcela zatajen. Dozvíte se všechno o tom, co probíhá od pěstování a pražení až po způsob přepravy a samotnou konzumaci.

Kterým rokem odstartoval úplně první ročník Týdne kávy?

Týden kávy probíhá už od roku 2011 a díky tomu, že se každým rokem těší řadě kladných recenzí, se není čemu divit, když je pořádán vážně každý rok.