Únikové hry

Tři nejlepší brněnské únikové hry

Počasí není vždycky ideální. Pokud jste se chtěli vydat někam za turistikou nebo někam na procházku s rodinou či přáteli, ale počasí vám nevyšlo, neměli byste věšet hlavu, protože existuje mnoho jiných možností, jak byste mohli prožít takový volný, leč propršený či sněžný den. Můžete se v Brně vydat třeba za nějakou výstavou nebo do kavárny, kde si skvěle popovídáte. Kromě toho byste se mohli vydat vstříc únikovým hrám. Únikové hry určitě znáte – pokud ne, nyní vám je představíme.

Únikové hry jsou naprosto fenomenální zábavou pro rodiny nebo pro bandu přátel. Jsou určeny pro skupiny lidí o dvou až šesti či osmi členech. Únikové hry spočívají v tom, že budete uzavřeni do nějaké místnosti, z níž se musíte během časového limitu, který bývá obvykle šedesát minut, dostat ven. Samozřejmě únik není tak jednoduchý, jak byste si možná na první pohled mysleli. Musíte se dostat z místností jenom pomocí vašeho logického myšlení, protože jenom to vám pomůže rozluštit hlavolamy a rébusy, které na vás v těchto únikových hrách čekají.

Tyto formy zábavy vznikají skutečně v každém městě v České republice. Požehnaně jich je například v Brně. My jsme si zjistili ty nejlepší a rozhodli jsme se vám je tady vypsat.

• Stalo se 1977

Tato úniková hra nazvaná „Stalo se 1977“ vás vtáhne do dobového pokoje, z něhož se budete muset dostat ven. Podle návštěvníků, kteří tuto únikovou hrou už prošli, se jedná o naprosto fenomenální hru, která je dokonalá jak po technické, tak po té dějové stránce. Podle všeho vás zde čekají momenty překvapení i skvělá kriminální zápletka. Tuto únikovou hru najdete na Cejlu.

• GOTOX

Pokud chcete sám sebe ozkoušet, tak byste měli být součástí únikové hry GOTOX, kterou najdete v Brně ve Dvořákově ulici. I tato úniková hra sklízí samé pozitivní hodnocení, což je pro vás důvodem, proč byste měli zkusit právě tuto brněnskou „únikovku“.

• BrainFAQ

Na Moravském náměstí je pro vás připravena úniková hra nazvaná BrainFAQ, která je otevřena každý den od jedenácti hodin dopoledne do půl jedenácté večer. Tato úniková hra se doporučuje hlavně jako teambuilding, je to skvěle promyšlené a skutečně prověří vaše logické myšlení.