Skupina DRFG Davida Rusňáka

Skupina DRFG Davida Rusňáka představuje zajímavé investiční příležitosti pro rok 2024

Rok 2023 byl pro investory doslova jako na houpačce. Jaká bude situace letos? A do čeho se podle analytika Filipa Emmera ze skupiny DRFG vyplatí v roce 2024 investovat sto tisíc, milion korun i deset milionů? 

 

Z hlediska investic byl minulý rok skutečně divoký. Jen co se světové hospodářství vzpamatovalo z následků pandemie, okamžitě negativně zapůsobila ruská agrese na Ukrajině. I přes jistý propad však koncem roku trhy rostly, a tak rok 2023 skončil pro investory pozitivně.

Situace očima Filipa Emmera z investiční skupiny DRFG

„Tuším, že v letošním roce skončí období stagnace. Poptávka se za předešlé dva roky nepatrně změnila. Svou pozici upevnili hlavně institucionální investoři, kteří na trhu operovali již před rokem 2021,” vysvětluje analytik Filip Emmer předpokládaný vývoj situace na trhu s nemovitostmi v roce 2024.

 

„Ti část poptávky z řad domácností stále nahrazují. Dlouhodobě očekávám tempo růstu cen nemovitostí od sedmi do deseti procent. Vždy záleží na regionu. Pro letošní rok odhaduji růst mezi třemi a šesti procenty,” dodává Filip Emmer z investiční skupiny Davida Rusňáka. 

Jak lze letos investovat 100 000 Kč, jeden milion a deset milionů?

100 000 Kč by Filip Emmer investoval pravidelnou úložkou do akciového ETF, tedy burzovně obchodovatelného fondu.

 

Milion korun může být dle jeho slov vhodné investovat po třetinách. „Třetinu do dluhopisových instrumentů, třetinu do akciového ETF a zbytek do nemovitostních aktiv, například prostřednictvím fondů,“ říká. 

 

A jak investovat celých deset milionů korun? Dle Emmera to může být do nákupu nemovitostí, do akciového ETF fondu nebo do akciových indexů. 

 

Autor: Michal Pecka