Novoroční oslavy a útulky

Novoroční oslavy opět plnily útulky v kraji

Je to bohužel každoroční smutnou tradicí. Psi a kočičky plní díky novoročním oslavám útulky. Útulek pro opuštěná zvířata v Brně tak měl hned několik přírůstků. Do útulku se tak dostali hned čtyři psi. To je o jednoho méně, než se dostal do rukou strážníků v průběhu celého měsíce prosince. Kočiček se do městského útulku dostalo ještě více, v rámci silvestrovských oslav jich bylo hned osm.

Útulek pro opuštěná zvířata v Brně byl vybudován statutárním městem a je provozován městskou policii. Kromě péče o zvířata zajišťuje i odchytovou službu zvířat.

V útulku je v současné době umístěno okolo 50 psů, přičemž kolem 40 z nich je určeno k okamžité adopci. V útulku najdete jak dospělé pejsky, tak i psí důchodce, ale i štěňata. Koček v útulku určených k adopci není tak mnoho. Jedná se asi o patnáct zvířat. Všichni čekají jen na jedno, na majitele, který jím nabídne lásku a péči.

Dejte nám šanci

V Jihomoravském kraji a Brně funguje, mimo jiné, i spolek na pomoc starým, týraným a handicapovaným pejskům s názvem „Dejte nám šanci“. Nejedná se o klasický útulek, kde zvířata žijí v kotcích. V tomto případě žijí v domě právě s provozovateli spolu. Ti se o ně starají 24 hodin denně, berou je na procházky, na výlety, často také, bohužel, na veterinu.

Do rukou majitelů spolku a všech dobrovolníků, kteří jim pomáhají, se dostávají pejsci v naprosto zuboženém stavu. Ve stavu, který si však nezpůsobili sami, nicméně člověk a jeho chování. Ve spolku se tak snaží takového pejska vyléčit na těle, ale také na duši. Obnovit v něm důvěru k lidem, naučit ho žít s ostatními psi.

Spolek „Dejte nám šanci“ není podporován žádným veřejným orgánem, je neziskový. Funguje jen díky příspěvkům a darům lidí, díky pomoci dobrovolníku. Najdete jej v Bukovince za Brnem, kde je zajišťován nonstop provoz. Ale také v Brně Žabovřescích. Na obě místa se můžete zajet podívat, pejsky pomazlit, nebo vyvenčit. Velmi rádi budou za deky, ale i čistící a prací prostředky, za pomoc Vašich rukou a samozřejmě za tu finanční!